Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta BIZHUB 250 - Skan na email zła konfiguracja.

bronek19991 05 Nov 2013 21:05 16023 14
    bronek19991
    Level 8  
    Witam.
    Mam problem z konfiguracją scan na email Drukarki Konica Minolta BIZHUB 250.

Sprawa wygląda następująco:
    Drukarka jest podłączona do routera i posiada adres 192.168.1.xxx Domena posiada adres 5.9.113.xxx. Przy konfiguracji ustawień e-mail SMTP wpisałem adres serwera SMTP po IP(czyli 5.9.113.xxx). Dnsy dla serwera SMTP wprowadzone. Konfiguracja TCP/IP na drukarce poprawna. Port dla ustawień email SMTP 587.

Problem:
    Przy próbie wysłania skanu na email wyskakuje błąd komunikacji (rezultat EA006). Gdy pinguje adres 5.9.113.xxx z drukarki - nie odpowiada.

Pytanie:
    Czy drukarka czasem nie wymaga lokalnego serwera poczty, tj. serwera w sieci LAN, który przekazywałby pocztę do serwera SMTP?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    rysieklubicz
    Level 12  
    hej

Rozumiem że nie masz możliwości wpisania hasła do konta smtp?
    Jeśli nie to wejdź w soft switch set: (w trybie serwisowym)
    - MODE SELETCION : 380
    - BIT SELECTION :
    BIT nr 6 z „0” zamieniamy na 1
    BIT nr 2 z „0” zamieniamy na 1

i powinna pojawić ci hasło do konta smtp.
    bronek19991
    Level 8  
    Ustawiłem nazwę serwera SMTP po ip nie po nazwie oraz odpowiednie dnsy tej domeny.
    Z kopiarki pinguje serwer smtp i jest ok.
    Przy wysłaniu scan na email przy ustawieniu portu dla smtp (25,587,465) w raporcie TX wystepują nastepujące błędy EA0002, EA0004, EA0006, EA3226. Z dokumentacji wynika ze to błąd połączenia ustawień sieciowych(przy błędach wyświetla się na lcd kopiarki komunikat: błąd połączenia).
    Nie wiem czy adres serwera SMTP poczty nie wymaga autoryzacji ssl.
    rysieklubicz
    Level 12  
    Tylko poczta, która nie wymaga autoryzacji ssl.
    bronek19991
    Level 8  
    Teraz po zmianie ustawień w trybie serwisowym w ustawieniach scan na email wyskakuje autoryzacja uzytkownika i haslo. Nie wiem co wpisać jako nazwe użytkownika a haslo jest ustawione automatyczne(4 znaki, nie wiem jakie).

Teraz przy próbie skanowania wystepuje bład E72217- nie przechodzi autoryzacji.
    edit. wyłączam opcje autoryzacji.

Czy port powinien byc 587 czy 465?

Nie wiem czy się rozumiemy. Ustawienia drukarki TCP/IP poprawne, ustawienia scan na email : ip serwera smtp i adresy dns podane, moge pingowac z drukarki serwer smtp. Przy ustawieniach portu dla serwera smtp wychodzą nastepujące błędy:
    dla portu 465 i 25 - EA0004
    dla portu 587 - EA3226
    Próbowałem na powyższych portach i nic wyskakują tylko błędy.
    Ustawienie TX/RX wykorzystujac ssl/tsl wyłączone.

Przy próbie skanowania na email wyskakuja powyższe błedy w raporcie tx.
    Na ekranie wyświetla się tekst "wystapił bład komunikacji".
    Nie mam pojęcia w czym leży błąd. Pinguje z drukarki serwer poczty więc powinno pójść.
    rysieklubicz
    Level 12  
    Nazwa użytkownika to nazwa twojej poczty : skaner(malpa)bizhub.pl a hasło to hasło do poczty, bez podania tych danych maszyna nic nie wyśle bo nie ma możliwości zalogowania się i wysłania z konta. Porty bez jakich możesz użyć to 25 287 one nie wymagają autoryzacji ssl.

Po kolei :
    - ustawiasz adres ip poczty (onet.pl, wp.pl itp nie działają)
    - ustawiasz port 25 lub 578 w zależności od dostawcy
    - wpisujesz adres mailowy maszyny
    - nazwę użytkownika (autoryzacji)
    - hasło

po tych ustawieniach powinno działać wszystko.
    bronek19991
    Level 8  
    -ustawiłem adres ip poczty(nie po nazwie tylko po ip),
    -port 587,
    -adres mailowy podany,
    -ustawienia bez autoryzacji(nie wpisuje nazwy użytkownika i hasła).

Jeżeli dobrze rozumiem to:
    Teraz muszę wprowadzić nazwę użytkownika tj. nazwę poczty np. skaner(malpa)domena.pl i haslo. Na serwrze pocztowym musi być ustawione konto np. skaner(malpa)domena.pl z odpowiednim haslem, żeby serwer mógł mmnie wpuścić na serwer?
    NEWPRINT
    Level 19  
    zamiast portu 578 polecam 587
    bronek19991
    Level 8  
    Każdy się może pomylić :D
    vising
    Level 11  
    Witam,
    Czy komuś udało się skonfigurować urządzenie na WP, Onet, Gmail?

Przez parę dni moje urządzenie działało normalnie za pomocą poczty Interii.. Dziś wystąpił błąd : Czas oczekiwania na połączenie. Niestety już żaden mail nie wychodzi.
    Dodam że sprawdzałem już pocztę, jest Ok. Urządzenie pinguje.. Co mogło się wydarzyć?
    bronek19991
    Level 8  
    Ustawiłem skan na email na firmowej poczcie ale podobnie robi się z o2, wp itp.
    Podaj konfigurację i błąd podczas wysyłania.
    vising
    Level 11  
    Dodałem zdjęcie, tak będzie szybciej.
    Może na początku spróbujemy skonfigurować pocztę firmową, zabezpieczoną SSL.
    Przy wysyłaniu, informacja błąd połączenia z serwerem.
    bronek19991
    Level 8  
    Jak dla mnie wszystko ok tylko podaj domain name i pasword do swojego konta żebyś miał połaczenie z serwerem.
    vising
    Level 11  

Po tych ustawieniach autoryzacja SSL, i uwierzytelnienie działa jak należy.
    Co do dodatkowych usterek:
    Przy autoryzacji każdego użytkownika, nie można wstawić adresu e-mail gdyż skaner pobiera loginy od każdego osobno.

Po tych zabiegach skaner działa jak złoto na WP, i Onecie również!