Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Directed 500/2 - Nagle przestał działać.

gremlin1232 05 Nov 2013 22:23 2250 17
    gremlin1232
    Level 8  
    Witam. Posiadam wzmacniacz samochodowy Directed 500/2, 400W RMS, zasilał skrzynie EM-Phaser z głośnikiem el10s4+ 400W RMS. Po czasie usłyszałem, że gra nieczysto, potem przy większej dawce głośności i basu rozłączał się. Myślałem, że to wina masy ale wszystko było w porządku. Później rozłączał się co chwilkę, aż w końcu przestał grać. Sąsiad elektronik stwierdził, że coś było robione, to samo się spaliło i nie opłaca się robić. Jednak za bardzo nie mogę w to uwierzyć i chciałbym Was tutaj się doradzić i poprosić o pomoc. Załączam obrazek tego niepewnego układu.
    Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
  • Helpful post
    bogus1984
    Level 26  
    To wzmacniacz klasy AB, wiec oddac w rece dobrego fachowca i mysle, ze sobie poradzi.
    gremlin1232
    Level 8  
    No dobrze, ale czy to jest naprawdę koszt rzędu 100-150zł? Tyle zawołał ten elektronik.
  • Helpful post
    bogus1984
    Level 26  
    Ani ja, ani Ty, nie mamy wiedzy, co jest uszkodzone na 100%, wiec rozmowa o kosztach jest bez sensu. :)
    gremlin1232
    Level 8  
    No racja, ale może ktoś inny może by się jeszcze wypowiedział na ten temat. Załączę jeszcze jeden obrazek z innej perspektywy. Coś elektronik powiedział, że został włożony jakiś inny układ, jakiś jak z telewizora i ktoś to zrobił tak żeby trochę podziałało. Zwracam się tylko po to, czy to wszystko może być prawdą i naprawdę tyle może wynosić naprawa, bo wiadomo że 100zł to nie jest mało, a też niektórzy uczciwi zawsze nie są.
  • Helpful post
    bambino_81
    Level 23  
    Witam.Ogólnie na odległość nikt CI nie wywróży co jest nie tak.U znajomego działo się podobnie ale nie można powiedzieć że padło to samo.U niego padł cały blok zasilania w wzmacniaczu JBL z powodu najprawdopodobniej za małego kabla,braku pradu czy innych rzeczy.Koszt naprawy 120zł.Jak u ciebie padł jeszcze jakiś scalak,to kaplica.Wolał bym sprzedać jako uszkodzony bo możesz dac do naprawy,jeżeli nie będziesz naprawiał skasują Cię za diagnostykę tylko,ogólnie nie jestem zwolennikiem naprawianych wzmacniaczy,głośników itp.Orginał to orginał,a po naprawach nie wiadomo co potem tam siedzi.
    gremlin1232
    Level 8  
    Czyli lepiej go sprzedać niż naprawić za te 100pare złotych? Mocowo i jakościowo podobnego chyba w tej cenie nic nie kupie, bo wydałem na niego 180zł, wg mnie wszystko ładnie grało, nawet za mocno. Jak uważacie?
  • Helpful post
    bambino_81
    Level 23  
    Myślę że do 200zł kupisz dobry wzmacniacz.Tego wystaw jako uszkodzony i zobaczysz za ile pójdzie i ile musisz dołożyć do następnego lub 2 opcja,dać do naprawy jakiemuś innemu fachowcowi,zobaczysz ile CI powie,jak za dużo to tylko zapłacisz tam 20zł za diagnostykę i tyle :)
    gremlin1232
    Level 8  
    Dobrze, dziękuję za odpowiedzi. :) a jeśli chodzi o wzmacniacz do tego głośnika to coś doradzicie? Bo za 200zł jeszcze nic nie widziałem dla niego. :)
    gremlin1232
    Level 8  
    Skrzynie to ja mam :D powtórzę jeszcze raz że to jest EM-PHASER EI10S4+ który ma 400W RMS.
    bogus1984
    Level 26  
    Bambino, co do napraw uszkodzonych sprzetow, to powiem tylko, ze bzdury piszesz.. Oryginal, to oryginal? Jak wstawiasz ori czesci, to tak Cie boli ksztalt nowych lutow, czy odrobina klafonii?
    gremlin1232
    Level 8  
    Przed chwilą zacząłem sobie grzebać z tym wzmacniaczem i załączał się, ale tak na minute maksimum. Później kontrolka power mrugało a we wzmacniaczu coś cykało. Przez przypadek urwałem ten dodatkowy rezystor z kondensatorkiem i bez zmiany. Raz się włączał, raz nie.
    bambino_81
    Level 23  
    Bogus1984,piszesz głupoty nawet o tym nie wiedząc.Już to widzę jak znajdziesz oryginalne te same części co w oryginale,od 4 miesięcy szukam do mojego uszkodzonego wzmacniacza OYRGINALNYCH tranzystorów i to nie tylko na allegro ale też po giełdach elektronicznych i sklepach i wiesz co?Nie ma.Pewnie nie jesteś zaskoczony bo u Ciebie w mieście mają oryginały do wszystkich wzmacniaczy.Do jednych są do innych trzeba zamienniki.Pewnie z głupoty albo z nudów wsadzili ten układ scalony z telewizora do tego wzmacniacza a nie dlatego że po prostu nie można go nigdzie dostać no i pewnie teraz dla tego siadł ze był nie orginalny :).Przerabiałem już kilka części i układów scalonych do wzmacniaczy także nie pisz głupot.2 rzecz to jeżeli spali się jakiś układ przykładowo we wzmacniaczu Rodek RI 1600D i nie widać ani jakiś parametrów ani info o nim a schematu raczej do niego nie znajdziesz to co wtedy?Sorry ale jakoś dla mnie nierealnie myślisz.

Dodano po 2 [minuty]:

Gremlin :) Stawiam dalej na blok zasilania :) Miał podobnie,póki całkiem nie siadł.
    bogus1984
    Level 26  
    Porownujesz wzmacniacz klasy D, do prostej zazwyczaj klasy AB? Jednak sie nie dogadamy... D klasa po uszkodzeniu, to zazwyczaj smietnik, mialem o tym pojecie, dla pewnosci dopytalem Forumowego Speca, ktory potwierdzil moje przypuszczenia, a jak Ty wywalasz na smietnik klase A, AB, to powiedz gdzie, albo oddaj mnie. :D
    bambino_81
    Level 23  
    Jeszcze jest klasa T...Chciał bym zobaczyć jak naprawiasz rockrorda fostage t3002 który jest tez 2 kanałowy.Poza tym wyżej o żadnych klasach a/b D czy T nie wspominałeś tylko o uszkodzonych wzmacniaczach a teraz wyskakujesz z jakimiś klasami :/.Oferowany direct to klasa A/B jak dobrze mi się zdaje i jakoś elektronik nie dopasował scalaka a według twoich informacji nie ma z tym żadnego problemu i wszędzie powinno się to dostać.Jak wcześniej napisałem miałem już trochę sprzętu i dobrego i po naprawach i nikt mi nie wmówi że uszkodzony po naprawach jest lepszy niż oryginał.Dla Ciebie pewnie auto po wypadku jest takie samo jak przed wypadkiem.Ale 90% ludzi nie myśli jak TY nie chcą aut po wypadkach itp tak samo jest ze wzmacniaczami a pierwsze pytanie jak ktoś chce kupić wzmacniacz jest zawsze takie samo.Czy był grzebany cz orginał?Jak by nie było różnicy to po co by pytali? :D Ja płacę za fabrykę i tego wymagam :)
    bogus1984
    Level 26  
    Wyjezdzam z klasami, bo widzialem na poczatku, ze to prosta ab klasa i dlatego zachecalem do diagnozy i ew naprawy, gdyby to byla d, czy t, to bym od razu napisal, ze raczej marne szanse, a dwa, t skad wiesz, ze scalaka nie mozna bylo dobrac? Moze ktos babola na predkiego odwalil, kapujesz o co chodzi? Po prostu nie zalapales, a teraz podpierasz sie rockfordem, ktory ma tyle wspolnego z tym piecem, co maluch z bolidem f1, takze nie brnij w to dalej.
    bambino_81
    Level 23  
    Ehhh nie będę się z Tobą wdawał w dyskusję bo najpierw piszesz tak potem tak...Pewnie kolega oddał to piekarzowi a nie elektronikowi do naprawy....Nie mam zamiaru wymieniać z Tobą już jakichkolwiek uwag bo widać WIESZ lepiej i szkoda mojego zachodu.Przeczytaj swoje posty od początku bo się motasz.