Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie kolumienki do małego pokoju (100zł)

05 Lis 2013 22:42 624 2
  • Poziom 16  
    Witajcie.
    Czy znajdzie się ktoś, kto poleci cokolwiek do stu złotych? Wiem, że budżet oszałamiający, no ale zawsze coś.
    Kolumienki będą grały pod AT9100 Unitry.
    Obecnie posiadam 3-głośnikowe Aiwy z plastikowymi obudowami i gra to nieźle, ale gałki przedwzmacniacza są na maksimum, a i czasem Loudnessu trzeba użyć, co niewątpliwie zniekształca dźwięk.

Próbowałem ZG15c. Kupiłem oryginalne, jeszcze farbka na śrubach była, na płóciennym zawieszeniu. Po podłączeniu i krótkich testach podłączyłem z powrotem Aiwę - ulga dla uszu. Tonsile grały przytłumionym dźwiękiem, pozbawionym w stosunku do Aiwy nawet basu. Być może trafiłem na jakieś wadliwe.

Szukam więc czegoś w miarę małego (pokój w akademiku), pewnie jakieś monitorki jak ZG15c, może ciut większe. Znalazłem jakieś Skarty. 50W, pasmo całkiem niezłe (50-20000Hz), skuteczność 90dB. U znajomego Skarty 100 pięknie grają pod AT9100, ale być może komuś nasunie się coś innego :)
    ZG-30c ciężko do 100zł upolować.
    Pozdrawiam
  • Moderator Akustyka
    manfred18 napisał:
    Być może trafiłem na jakieś wadliwe.
    Przyzwyczaiłeś się do brzmienia tego co masz.
    Cóż można doradzić? Dozbieraj jeszcze setę i kup coś tych marek: Dual, Canton, Heco, Grundig BOX, T+A, Pilot, Arcus.
  • Poziom 16  
    Właśnie chodziło mi o podanie marek :) dzięki.
    Co do przyzwyczajenia -bardzo możliwe.