Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana wentylatora IBM Thinkpad T60p - jaka pasta, klej, folia?

krzych8989 06 Lis 2013 02:25 1626 0
 • #1
  krzych8989
  Poziom 8  
  Witam,
  posiadam laptopa IBM ThinkPad T60p, w którym ostatnio zaczął hałasować wentylator. Postanowiłem, że wymienię wentylator, ale jak się później okazało, podczas jego wymiany pojawiły się pewne nieścisłości. Proszę o pomoc w rozwikłaniu moich wątpliwości. Poniżej załączam zdjęcie radiatora z zamontowanym jeszcze starym wentylatorem.

  1. Czy powinienem usunąć starą pastę z miejsc zaznaczonych numerami 1 i 2? Pasta ma grubość około 2-3 mm i jest lekko miękka.
  2. Jeśli (w pkt 1) tak, to jakiego rodzaju pasty powinienem użyć w miejscach zaznaczonych numerami 1 i 2?
  3. W miejscu numer 3 (pod procesor) zamierzam użyć pasty ze srebrem firmy REVOLTEC COOLING THERMAL GREASE. Czy to odpowiedni wybór?
  4. czy po odklejeniu przezroczystej taśmy zaznaczonej numerem 4 w celu wyjęcia starego i ponownego włożenia nowego kabla zasilającego wiatrak, należy ją ponownie zakleić? Wiem, że po odklejeniu, nie da się jej już przykleić. Czy powinienem użyć specjalnego kleju? Czy może dodatkowej taśmy? Jeśli tak, to jakiej?
  5. Numerem 5 zaznaczona jest srebrna folia aluminiowa przyklejona do radiatora i wentylatora w celu lepszego odprowadzania ciepła i szczelności. Skąd wziąć taką taśmę aluminiową na nowy wentylator przylepną tylko z jednej strony?
  6. Po usunięciu starego wentylatora wraz z nim zostaną usunięte cieniutkie "gąbeczki", które są do niego przyklejone. Czy do nowego wentylatora również należy takie "gąbki" przykleić? Czy jest to ważny element? Jeśli tak, to skąd mógłbym coś takiego wziąć i jakiego rodzaju klejem przykleić?

  Z góry dziękuję za pomoc.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • HelukabelHelukabel