Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania 124 420 HPI - kontrolki informacyjne / ostrzegawcze deski rozdzielczej

06 Nov 2013 08:30 6837 3
  • Level 10  
    Witam !

poszukuje czegoś takiego:
    WSM_16-01-01 Podręcznik Układ elektryczny z list części

do Scania 124 420 HPI z 2003r.

Konkretnie interesuje mnie taka rzecz jak żarówki podświetlenia Panelu gdzie mamy EDC, świeca żarowa (płomieniową). Wszystkie żaróweczki są wkręcane w panel bez żadnych kabelków. Natomiast jedna jest na kabelku dwu żyłowymi ona ciągle świeci. Auto mam od paru miesięcy. Wcześniej ta kontrolka gasła po paru sekundach, teraz po paru sekundach gaśnie i znów się zapala i świeci ciągle. Auto nie posiada świecy płomieniowej. Są jakieś oznaczenia na kabelkach ale nie spisałem bo auto pojechało w trasę.
    Dodam ze nic niepokojącego na razie się nie dzieje. Błędy tylko retardera (różnica temperatur dwóch czujników) są ale kontrolka retardera jest nad tachografem.

Czy ktoś się orientuje co to może być ?
    w weekend postaram się spisać oznaczenia kabelków.

Pozdrawiam
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 10  
    Dziękuje kolego.

Ten schemat już bardzo pomoże w temacie. gdyby nie udało mi się rozszyfrować w weekend oznaczeń kabelków odezwę się na pewno.

a czy orientujesz się może czy da się w Scani R 420 HPI 2006r ustawić obroty biegu jałowego na troszkę wyższe ? Mam procedurę która zadziałała w Scani serii 4 HPI ale w R nie działa. Jest jakaś inna czy tylko serwis ?

Pozdrawiam
  • Level 10  
    Doszedłem do rozwiązania tematu. Kostka opisana symbolem W21/4.
    W21 - system, /4- nr gniazda w panelu
    co się okazało z tylnej cześci panelu gniazda opisane
    1, 2, 3, 4,
    5, 6, 7, 8,
    9,10,11,12

Czyli wyszło że jest to kontrolka od niespoziomowanego ciągnika siodłowego.
    dzięki za schemat.

Pozdrawiam.