Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microsoft Visual Studio Expres - Wyświetlanie części strony jako aplikacja

Mr_Problem 06 Lis 2013 10:30 873 2
 • #1 06 Lis 2013 10:30
  Mr_Problem
  Poziom 15  

  Witam. Jako zostałem zmuszony do zapoznania się z Microsoft Visual Studio 10.0 postanowiłem nieco ułatwić pracę dziewczynie i zrobić program który ma za zadanie wyświetlenia części strony.

  Dlaczego ? Ponieważ na zakładzie mają bardzo stare komputery i jednoczesne otwarcie przeglądarki i czegokolwiek innego graniczy z cudem.

  Dziewczyna sprawdza aktualne zamówienia poprzez stronę internetową.

  Ja chciałbym aby aplikacja wyświetliła obszar strony 250x250 odpowiedzialny za aktualnie zamówienie i koszt.

  Pokopałem trochę w google i znalazłem gotowca jak zrobić prostą przeglądarkę internetową. Dobra zrobiłem .Wszystko ładnie pięknie wyświetla się strona z logowaniem do panelu którym zarządza dziewczyna tylko po wpisaniu danych strona się przeładowuje i na tym koniec.

  Krótko mówiąc nie można się zalogować.

  Na szczęście moje ( nieszczęście zakładu) strona jest po http a nie https.

  Udało mi się używając marginesów ujemnych wcisnąć iframe dzięki czemu ładuje się tylko obszar strony a nie cała. No ale to i tak odbywa się za pomocą przeglądarki.

  Tutaj chciałbym zapytać czy ktoś z Was mógłby mi nakreślić dlaczego tak się dzieje , jak mogę temu zaradzić i ewentualnie jaki może być koszt takiej prostej aplikacji.

  0 2
 • #2 06 Lis 2013 11:57
  marcinj12
  Poziom 40  

  Obawiam się, że nie tędy droga... Strona nie może załadować się w kawałku - nawet, jeśli wyświetlasz tylko jej fragment, w tle i tak ściąga i ładuje się cała strona, więc nic w ten sposób n ie przyspieszysz.
  Przeglądarkę pewnie zrobiłeś w oparciu o komponent webrowser - który wykorzystuje do działania silnik Internet Explorera, co nie jest dobrym wyborem, gdyż jest to przeglądarka wolna, do tego przypuszczam że część opcji jest w webrowser okrojona, i choćby to może być przyczyną niemożności zalogowania się.

  Jeżeli najprostsze rozwiązanie - zakup przez firmę szybszego, choćby używanego, komputera - nie wchodzi w rachubę, to proponuję się przyjrzeć czemu system działa tak wolno. Może komputer jest zawalony zbędnymi aplikacjami, może ma wirusy czy inne śmieci i pomoże przeinstalowanie systemu a może ma za mało ramu.
  Ewentualnie spróbuj innych przeglądarek, choćby w wersji portable - Firefox, Chrome, może będą działać sprawniej.

  Dla testów możesz nagrać jej na pendrawie jakiś bootowalny system, np. knoppixa i sprawdzić, jak strona będzie działać spod niego. Jeżeli zauważalnie szybciej - to winą najpewniej będzie zawalony system, do reinstalacji.

  0
 • #3 07 Lis 2013 07:40
  Mr_Problem
  Poziom 15  

  Dziękuję za odpowiedź. Jednak mnie to przerosło i zleciłem napisanie aplikacji komuś.

  0