Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tani zestaw stereo do pokoju 16m2

06 Lis 2013 10:38 4740 17
  • Poziom 7  
    Witam,

Chciałbym kupić sprzęd audio do nowego mieszkanka. Fundusze są niewielkie. Aktualnie posiadam starą więżę Panasonic AK17. Głośniki są sprawne natomiast wieża już nie odtwarza płyt (wg opinii fachowca nie da się tego naprawić). Chciałbym zatem albo wykorzystać te kolumienki i dokupić do nich wzmacniacz + odtwarzacz płyt albo od razu cały zestaw. Nie przeszkadza mi używany czy stary sprzęt, byle by był sprawny. Kolumny chciałbym powiesić w rogach pokoju (już wszystko jest przygotowane). Proszę o informację co byłoby najlepsze, czego szukać i na wydatek jakiego rzędu muszę się przygotować. Linki do aukcji allegro z przykładami mile widziane.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • Poziom 26  
    To tylko sugestia ale za niewielkie pieniądze można kupić kino domowe i do niego wykorzystać jako przednie głośniki te Twoje.Bo pewnie będą lepsze niż te od zestawu.Natomiast masz na dzień dobry 4 in 1 dvd cd mp3 i radio w droższych zestawach.Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Niewielkie fundusze, to znaczy ile kolega może przeznaczyć na całość tj. wzmacniacz plus kolumny?
  • Poziom 7  
    Chciałbym wydać jak najmniej, kolumny póki co zostawiłbym z wieży a później wymienił na jakieś inne docelowe. Czytałem o wzmacniaczach yamahy ax-500. Czy to dobry sprzęt do takiego pokoju?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 9  
    "Kolumny" pewnie 6Ohm w obudowie plastykowej , nie lepiej kupić tanio jakieś "markowe" kolumny ?
  • Poziom 7  
    planuje zakup również kolumn ale w pierwszej kolejności chciałbym zadbać o to aby mieć na czym muzykę włączać. Kolumny z czasem wymienię na coś markowego. Jeśli macie jakieś propozycję to zamieniam się w słuch :)
  • Poziom 9  
    To może napisz jakie docelowe kolumny planujesz, rodzaj pomieszczenia i jego wielkość. Będzie łatwiej coś doradzić.
  • Poziom 7  
    Nie planuje zakupu żadnego konkretnego modelu kolumn. Proszę o poradę co kupić. Póki co wykorzystam te, które posiadam (z wieży Panasonic) a z czasem wymienię je na coś bardziej solidnego.

Poniżej prześlę listę wzmacniaczy, które zauważyłem na allegro. Napiszcie czy warto się bawić w któryś z tych modeli:
    http://allegro.pl/amplituner-sony-str-7055-najlepszy-z-serii-rarytas-i3688613873.html
    http://allegro.pl/kolekcjonerski-amplituner-sony-str-414l-bcm-i3696210654.html
    http://allegro.pl/yamaha-cr-220-i3684840375.html
    http://allegro.pl/yamaha-rx-530-potezny-amplituner-stereo-350-wat-i3685879684.html
    http://allegro.pl/kenwood-kr-4140-amplituner-i3688565272.html
    http://allegro.pl/amplituner-yamaha-klasyka-2x50w-okazja-i3702086311.html

Na allegro jest tego mnóstwo, nie wiem czego szukać i na co zwracać uwagę. Proszę o jakieś porady. Sprzęt będzie używany do słuchania muzyki. Kolumny będą zawieszone w rogach pokoju 16m2. Czy wejście aux jest na wyposażeniu każdego z tych amplitunerów?

EDIT: a może zamiast wzmacniacza czy amplitunera wybrać wieżę pokroju yamaha pianocraft? Można coś sprawnego nawet do 800zł znaleźć. Wzmacniacz + odtwarzacz + kolumny w tej cenie chyba ciężko byłoby się zmieścić.
  • Poziom 9  
    Szukasz wzmacniacza, a wklejasz aukcje z amplitunerami. Czy priorytetem jest radio ? Pilot ? Jaką łączną kwotę chcesz wydać ? Pianocraft jest ciekawym rozwiązaniem, ale mało rozwojowym
  • Poziom 7  
    Słuchanie radia nie jest priorytetem ale jeśli trafiłby się ciekawy amplituner to pewnie bym nie pogardził. Pilot byłby potrzebny tylko do odtwarzacza (poprawcie mnie jeśli się mylę). Jeśli chodzi o kwotę to na początek jak najmniejszą z uwagi na remont i masę innych rzeczy, w które muszę się zaopatrzyć. Myślę że wzmacniacz do 250zł + jakiś odtwarzacz. Kolumny powiesiłby te które mam a jak już dojdę finansową do pionu to dokupiłbym coś bardziej solidnego.

A jak wypada porównanie pianocrafta z jakimś zwykłym wzmacniaczem np. yamaha ax500 + kolumny tonsila?
  • Poziom 19  
    Tak sie zastanawiam, luźno myślę.
    Stara yamaha zdecydowanie w tej cenie zagra najlepiej. Na moje ucho.
    AX-500 będzie najciekawszym wyborem. Wzmacniacz ma całkiem niezłą moc wyjściową, dobrze kontrolowany dół (bas) i duży nacisk na wokal. Jak to stara yamaha.

Nie mam niestety pojęcia jakie kolumny w tak małym budżecie nadawałyby się do powieszenia.

"A jak wypada porównanie pianocrafta z jakimś zwykłym wzmacniaczem np. yamaha ax500 + kolumny tonsila? "

- Zależy z jakimi kolumnami i jaki pianocraft... Craft może cie rozczarować i oczarować tak samo zestaw wzmacniacz + tonsile. Może dudnić albo może nie być sceny, ciężko tak hipotetycznie to określić. W budżetowym zestawieniu kolumny, to kolumny. Dla mnie żadna mini-wieża nie równa się porządnemu stereo, ale są tacy którzy twierdzą inaczej.

Prawda jest taka, że do nagłośnienia 15 czy 16m2 nie potrzeba wiele, możnaby się zastanowić również nad monitorami aktywnymi...

Edit:
    Dodam jeszcze, że AX-500 ma bardzo fajną funkcję cd direct, oznacza to pominięcie regulacji basu/tonów wysokich, loudnessu i co najciekawsze selektora wejść. Jest to chyba jedyny albo jeden z niewielu dostępnych wzmacniaczy z taką jakością brzmienia i funkcją CD Direct :)
  • Poziom 7  
    Ogladam przegladam i jedyny aspekt, ktory interesowalby mnie extra we wzmacniaczu to wejscie aux z przedniego panela. Wiem ze yamaha ax 500 tego wejscie nie ma. Pytanie ktory wzmacniacz taka funkcje posiada z tych "tanszych".

Przepraszam za brak polskich znakow.
  • Poziom 19  
    Takie rozwiązania były w budżetowych grundigach czy sharpach, pseudo A/V wzmacniaczach mocy przeznaczonych do "systemów audio-wideo".

Żaden ceniony producent w tej cenie chyba nie zrobił niczego takiego.
  • Poziom 19  
    Za tą cene z playerem cd to bardzo dobra cena. Wzmacniacz ma wystarczającą moc do napędzenia dość silnych zestawów podłogowych, dodatkowo dostajesz wzmacniacz z line straight, czyli możesz posłuchać co te tranzystory mają naprawde do powiedzenia ;)

Na początek? Czemu nie! :)
  • Poziom 7  
    No i ktoś mnie uprzedził ;o także wracam do poszukiwań. Gdyby ktoś coś widział godnego uwagi to bardzo proszę o linka :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Masz w tej chwili amplituner NAD 701. Koszt z wysyłką 290zł. ;)
    Cambridge Audio A500 (wzmacniacz) - 369 :)
    Nic tylko kupować i słuchać. W przyszłości zestaw głośnikowy. Nie montuj na ścianach, pod sufitem itp. Tylko na podstawach. ;)
  • Poziom 7  
    Dziękuję wszystkim za pomoc. Kupiłem polecany model Yamahy ax-500 za 250zł. Teraz poszukuję odtwarzacza CD. Zapewne kupie coś do kompetu czyli będzie to Yamaha Cdx-550e lub yamaha cdx480. Jeśli ktos posiada lub posiadał ten sprzęt i ma jakieś zastrzeżenia lub inne opinie to proszę śmiało pisać.