Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony vaio vgn-fw21e, vgn-fw31m - dopasowanie matrycy do płyty

06 Lis 2013 11:15 2001 9
  • Poziom 11  
    Witam.

Czy ma ktoś rozpiskę switchy lutowanych na płycie głównej tych laptopów ?

Trochę historii:

Posiadam dwa prawie identyczne laptopy
    1. Sony Vaio VGN-FW21E z uszkodzoną matrycą (LQ164D1LD4A), sprawna płyta (M762)
    2. Sony Vaio VGN-FW31M z uszkodzoną płytą główną (M762), sprawna matryca (B164RW01)

Poza matrycami te modele różnią się tylko taktowaniem procesora i pojemnością HDD.
    Chciałem z dwóch zrobić jeden i mam problem, ponieważ po podłączeniu matrycy z laptopa nr 2 do tego ze sprawną płytą obraz jest znacznie zniekształcony i rozmazany.
    Zauważyłem, że obie płyty miały inaczej ustawione styki w mikroswitchu. Domyślam się, że służą one do dopasowania matrycy, ponieważ zmiana ich ustawienia powoduje zmiany w wyświetlaniu na matrycy. Niestety zastosowanie ustawień takich jakie miała płyta od sprawnej matrycy niewiele daje. Próbowałem różnych konfiguracji i jedyne co uzyskałem to wyrazisty obraz ale z przesunięciem.
    Dodam tylko, że obie matryce mają taką samą rozdzielczość i taką samą konstrukcję (gnazdo, ilość świetlówek).

Czy ktoś może mi pomóc ?
  • Spec od komputerów
    Oznaczenia matryc?
  • Poziom 11  
    Przecież podałem :)

LQ164D1LD4A i B164RW01
  • Spec od komputerów
    saxx napisał:
    Przecież podałem :)

LQ164D1LD4A i B164RW01

Nie zauważyłem.
    Może nie są zamienne.
    Jakie przesunięcie występuje na obrazie?
    Podaj kompletne oznaczenia płyt.
  • Poziom 11  
    Wiem, dlatego te płyty mają 4-pozycyjny microswitch do przystosowania różnych matryc.
    Tak jak pisałem w 1 poście, w chwili obecnej znalazłem takie ustawienie, które pozwala na uzyskanie prawidłowej treści obrazu, jednakże narzuca wyświetlanie w full hd a te matryce mają natywną 1600x900 i dlatego brak na matrycy części obrazu.

4 pozycje na switchu to niby niewiele kombinacji, ale nie mam pewności czy wszystkie dotyczą tylko matrycy.
    Wolałbym nie kombinować...
  • Spec od komputerów
    A podasz te oznaczenia płyt MBX-......?
  • Spec od komputerów
    saxx napisał:

4 pozycje na switchu to niby niewiele kombinacji, ale nie mam pewności czy wszystkie dotyczą tylko matrycy.
    Wolałbym nie kombinować...

Wypróbuj śmiało wszelkie kombinacje.
  • Poziom 11  
    Wypróbowanie wszystkich możliwych kombinacji nie przyniosło zamierzonego rezultatu.
    Znalazłem jeszcze 2 ustawienia przy których treść jest wyświetlana wyraźnie, jednakże także w full hd.
    Zastanawiam się jeszcze nad podmianą biosu, tylko nie wiem czy coś to da, skoro GPU są identyczne.
  • Poziom 11  
    A może ktoś ma specyfikacje do tych matryc, tak aby w miejsce LQ164D1LD4A można było zastosować B164RW01.