Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop lenovo T520 wolno działa i często się zacina

06 Lis 2013 11:33 4308 9
  • Poziom 6  
    Witam
    Mam problem z laptopem, Lenovo T520, xp pro sp3, bez żadnych modyfikacji sprzętowych.
    Komputer bardzo wolno działa i dosyć często się zawiesza.
    Przeszukałem forum w celu znalezienia jakiejś pomocy w tej sprawie, ale nic szczerze mówiąc nie działało. Być może jest to jakiś wirus czy coś.
    System jest na bieżąco aktualizowany, tak samo jak całe oprogramowanie.
    Format i zmiany sprzętowe nie wchodzą w grę.
    Defragmentacja, czyszczenie ccleanerem plików i rejestru, skanowanie antywirusem, czyszczenie autostartu nie dały spodziewanego rezultatu.
    Sprawdzałem dysk HDTune i nie wykryło żadnych błędów.
    Poniżej wklejam logi z OTL i Hijackthisa.
    Dyski trochę zapełnione, ale nic nie mogę usunąć, ponieważ to nie mój laptop.
    Prosiłbym o pomoc, bo to troszkę męczące gdy człowiek pracuje nad czymś kilka godzin i nagle zawiesza się system i nawet nie można zapisać swojej pracy.
  • Poziom 38  
    Blaskomiotny napisał:
    Sprawdzałem dysk HDTune i nie wykryło żadnych błędów
    Dysk sprawdzany tylko na "Error Scan"? a jak w zakładce Health ? Najlepiej wrzuci kolega screena.
  • Poziom 6  
    Zakładka health jest pusta.
    Po zmianie w biosie na tryb IDE nadal nie widać dysku.
    Czy program HDD scan może być zamiast HDtune do healtha? Czy raczej jakiś inny program?
  • Poziom 38  
    Nie używam HDD Scan wiec nie bardzo odpowiem na pytanie czy może być :). Crystal Disc Info kolega spróbuje
  • Poziom 39  
    Dysk sprawny.
    Pokaż jednak co masz w autostarcie.
    Zasilacz oryginał czy chiński zamiennik?
    Jak wyglądają temperatury w stresie i spoczynku? zmierz przez HW Monitor. Kiedy był czyszczony?
    Przetestuj pamięci ram przez Memtest86.

Podaj parametry tego laptopa, bo według info w google to jakiś nowy sprzęt na intel i5

Dodano po 1 [minuty]:

Blaskomiotny napisał:
    Dyski trochę zapełnione

Ile wolnego na partycji systemowej?
  • Poziom 6  
    Zasilacz orginalny, ram sprawny, memtest nic nie wykrył.
    Nie był czyszczony. Sprzęt ma pół roku.
    Partycja c: 7GB wolnego, partycja e: 300mb
    Na partycji e, jest profil użytkownika wraz ze wszystkimi plikami itp.
    HW monitor nie jestem w stanie sprawdzić dziś, bo użytkownik zabrał tego lapka. Dopiero jutro będę miał go z powrotem. To prześlę screeny z HW monitor

Dokładna specyfikacja:
    Dysk 160 GB, podzielony na 2 partycje C: 70Gb system + część programów, E: za profilami użytkowników i ich plikami.
    4 GB RAM
    Karta Graficzna nVidia Quadro NVS 4200M (1 GB VRAM )
    Procesor Core i5 2410M 2,3 GHz

Jakie dane jeszcze są potrzebne, lub jakimi programami powinienem sprawdzić?
  • Poziom 39  
    Tak zapytam czemu na tak nowym sprzęcie jest zainstalowany windows xp, który nie potrafi wykorzystać w pełni tego komputera i podejrzewam, że przynajmniej 4GB pamięci ram on posiada. Sterowniki zainstalowane? zwłaszcza od chipsetu, bo są ważne.

Blaskomiotny napisał:
    Partycja c: 7GB

Przy takiej ilości wolnego miejsca powinien pracować jeszcze prawidłowo. Jak by miał 500MB-2GB wolnego miejsca to rzeczywiście wtedy jest za mało.
    Ale na partycji E przydałoby się zwolnić chociaż trochę.
    Czekamy na pomiary temperatur i zrzut z autostartu.
    Możesz jeszcze wykonać skan ADW cleaner.
  • Poziom 6  
    Wszystkie sterowniki poinstalowane i zaktualizowane.
    Taka polityka firmy, dopiero teraz zmieniane są wszystkie systemy na win7.
    Skoro wszystkie konta użytkowników są na dysku, który ma 300 mb, więc może to też może być 1 z przyczyn?
    Czy ktoś przeanalizował logi z hijackthisa i otl? Czy wszystko tam jest w porządku?
    Jutro jak użytkownik przyniesie laptopa to dam wszystkie screeny, o które prosiliście.
  • Poziom 39  
    Blaskomiotny napisał:
    Skoro wszystkie konta użytkowników są na dysku, który ma 300 mb, więc może to też może być 1 z przyczyn?

Możliwe, więc spróbuj na test coś usunąć czy przenieść na pendrive czy inny dysk, zobaczysz co się będzie działo.