Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ardo A 400 - Zapach spalenizny podczas pracy.

hajduk92 06 Nov 2013 11:36 3528 5
 • #1
  hajduk92
  Level 9  
  Mam problem z pralką Ardo A 400. Otóż podczas prania, gdy włączona jest grzałka to po jakimś czasie czuć spalenizną. Zasadniczo jest tak: im wyższa temperatura tym bardziej intensywny zapach. Jeżeli piorę w zimnej wodzie to nic nie czuć.
  Nadmieniam, iż wymieniłem kondensator, pasek oraz łożyska ok. pół roku temu bo bęben miał problemy z obracaniem się zwłaszcza przy obciążeniu. Pralka pracuje bez problemów oczywiście, jednak ten dziwny zapach mnie niepokoi bo to nie zwiastuje nic dobrego.
 • #2
  nikusert
  Level 40  
  Witam
  Zobacz z tyłu pralki przewody od grzałki.
 • #3
  hajduk92
  Level 9  
  Otóż znalazłem rozwiązanie problemu. Przepalił mi się kontakt. Jak pralka pracowała bez załączonej grzałki to nie było problemu, jednak gdy grzałka była załączona to pobór prądu wzrastał i gniazdko się jarało. To była przyczyna moim zdaniem.
  Ardo A 400 - Zapach spalenizny podczas pracy.

  Teraz pytanie czy da się zapobiec temu w przyszłości?
 • Helpful post
  #4
  Witold5
  Level 32  
  Ja mam też Ardo (inny model), też takie gniazdko, inaczej się nie da w mieszkaniu zachowując jakąś estetykę wnętrza. Zasada jedna, wszelkie śrubki w gniazdku mocno dokręcić, kabelki dobrze odizolować. Cudów tu nie zrobisz. Ze zdjęcia widać że w gniazdku na kabelkach były luzy.
 • #5
  hajduk92
  Level 9  
  Już mam nowe solidne gniazdko założone, kable dobrze przymocowane. Jak na razie brak jakichkolwiek oznak iskrzenia, spalenizny itp. Problem rozwiązany.
 • #6
  Witold5
  Level 32  
  Zwróć jeszcze uwagę, czy wtyczka siedzi ciasno w gniazdku. Luz między wtyczką a gniazdkiem sieciowym po jakimś czasie spowoduje iskrzenie a później wypalenie gniazdka.