Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative a520 - brak dźwięku rear right+ okresowo załączający się subwoofer

06 Lis 2013 12:47 1089 3
  • Poziom 2  
    Witam. dysponuję zestawem 5.1 Creative a520 i mam drobny problem z kanałem tylnym prawym mianowicie w ogóle nie daje dźwięku. głośnik sprawny sprawdzony na innym wyjściu dawał normalnie dźwięk. pojawia się także problem z subwooferem który okresowo pracuje. tzn. troszkę pobrzęczy i się wyłącza. brak jest także możliwości regulacji niskich tonów potencjometrem umieszczonym z tyłu subwoofera. znając życie uszkodzona jest końcówka mocy ale jeszcze nie chcę jej przesądzać. chciałbym więc prosić o radę zaawansowanych elektroników w rozwiązaniu mojego problemu. miło by było gdyby ktoś mi wskazał miejsca które należy sprawdzić i delikatne rady lub dygresje nt. tego sprzętu. płytka dostaje zasilanie ±12V brak jakiejkolwiek zmiany podczas pomiaru zasilania puszczanego na głośnik niskotonowy.
  • Poziom 37  
    A nie masz czasem gwarancji jeszcze na te głośniki ?
  • Poziom 2  
    no cóż... skoro już się zdecydowałem aby w nich cokolwiek zrobić to odpowiedź jest jednoznaczna. gwarancji już brak.
  • Poziom 13  
    Sprawdź, na jakiej kocówie to chodzi znajdź notę katalogową tego układy i będziesz wiedział
    Gdzie wchodzi sygnał, jeżeli dochodzi do układu a nie ma wyjścia to znaczy, że końcówka upalona.