Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podlaczyc tuner Sagecom DT83HD z wyjsciem HDMI do projektora z wejsciem YPbP

unky 06 Lis 2013 15:30 4818 13
  • #1 06 Lis 2013 15:30
    unky
    Poziom 18  

Witam
    Zakupiłem tunerek DVB-T, który chciałbym podłączyć do projektora za pomoca kabelka Component YPbPr. W specyfikacji napisano że sygnał YPbPr dostępny jest na złączu HDMI.
    Czy można zakupić taką przejściówke z HDMI na YPbPr?

0 13
  • #3 06 Lis 2013 15:53
    unky
    Poziom 18  

Specyfikacja z instrukcji obsługi poniżej:
    Jak podlaczyc tuner Sagecom DT83HD z wyjsciem HDMI do projektora z wejsciem YPbP

Wg. tej instrukcji wygląda to tak jakby na złączy HDMI był sygnał Component?

0
  • #4 06 Lis 2013 16:03
    anmedia
    Poziom 39  

Lepszym rozwiazaniem bylby taki konwerter:

posiadajacy wlasne zasilanie a nie pobierane z gniazda USB. Koszt okolo 160zl.

Dodano po 4 [minuty]:

unky napisał:
    wygląda to tak jakby na złączy HDMI był sygnał Component?

Ponizej masz wyprowadzenia i sgnaly w zlaczu HDMI. Zobacz czy gdziej jest sygnal analogowy?

0
  • #5 06 Lis 2013 16:40
    unky
    Poziom 18  

Też mi się to dziwne wydawało, ale o co chodzi zatem z tym zapisem w instrukcji obsługi przy złączu HDMI:
    "Video: YPbPr"

0
  • #6 06 Lis 2013 17:36
    irekr
    Moderator

Przypuszczam że jest to jak zwykle błąd tłumaczenia lub edycji/składu. Zapewne WYJŚCIE Ypbpr powinno być wytłuszczone jako oddzielny asortyment.
    Z tyłu jest wyjcie SCART, jest możliwe że na tym wyjściu możąna ustawić ten format sygnału. Standardowo jest tam RGB ale spotyka się urządzenia w których na tym wyjściu można ustawić Yprpb.

Sporo projektorów ma wejście Video (CVBS) - tą drogą nie da rady...?

0
  • #7 06 Lis 2013 17:51
    unky
    Poziom 18  

No nie bardzo. Mam instalację przygotowaną pod Component i zależy mi na jakości HD.

0
  • #8 06 Lis 2013 18:22
    anmedia
    Poziom 39  

unky napisał:
    Mam instalację przygotowaną pod Component i zależy mi na jakości HD

A jaką maksymalną rozdzielczość może wyświetlić projektor?

0
  • #9 06 Lis 2013 18:49
    unky
    Poziom 18  

Projektor jest Full HD - 1080p

0
  • #10 07 Lis 2013 10:30
    irekr
    Moderator

A dlaczego nie można połączyć dekodera i projektora kablem HDMI/HDMI?

0
  • #11 07 Lis 2013 17:29
    unky
    Poziom 18  

No nie mogę ze względu na położoną już kiedyś instalację kablową pod Component.

0
  • #12 07 Lis 2013 17:46
    irekr
    Moderator

A ta instalacja jak jest zrobiona, z czego się składa...? Rodzaje i typu przewodów, jakie złącza...?
    Tak naprawdę to na dużych formatach ekranowych stosowanie componentu jest mało rozsądne, gdyż widać na krawędziach błedy czasowe podnośnych kolory względem luminancji. Zawsze - w trybie analogowym - najlepiej jest podłączyć sygnał po RGB a nie po Ypbpr. szczególnie dobrze jest to widoczne na dużych ekranach w czasie oglądania widowisk sportowych.
    Z trybu component nie wyciśniesz rozdzielczości HD za żadne pieniądze, 720p to cały sukces i do tego nie zawsze. To tez jest 576 linii widocznych....czyli połowa tego co w HD.
    Jaki to jest projektor, co można z niego wycisnąć...?
    Jaki jest budżet..?

Wpisz w google takie hasło:
    Nyrius ARIES HDMI
    Znajdziesz więcej tego typu zabawek za dość znośne pieniądze...

0
  • #13 07 Lis 2013 17:49
    unky
    Poziom 18  

Dziwne...mam podłączony tuner SAT po component i obraz w HD jest super i jest to 1080i dlatego dziwię się temu co napisałeś że po złączu Component nie wyciągnie się 1080i.

0
  • #14 08 Lis 2013 11:36
    irekr
    Moderator

Prawda jest taka:
    Cytat z Wikipedii"
    ..."W porównaniu z przesyłaniem obrazu za pośrednictwem HDMI component video oferuje zbliżoną jakość obrazu, ale silnie uzależnioną od jakości zastosowanego okablowania."
    Koniec cytatu.
    I jest to nadal przekaz analogowy. W dekoderze następuje przekonwertowanie D/A, potem łącze analogowe i w telewizorze następuje ponowne przekonwertowanie A/D. Każde przekonwertowanie to pogorszenie jakości obrazu.

Jeżeli nie masz innego wyjścia - to instalujesz konwertery takie jak masz powyżej. Ale lepiej zrobić wszystko - i jest to rozwiązanie przyszłościowe - by sygnał dosłać do odbiornika/projektora po HDMI.
    Zrobisz według uznania.....

0