Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z dźwiekiem z dekodera. Prosze o pilną pomoc.

tomcio9292 06 Lis 2013 16:24 1308 4
  • #1 06 Lis 2013 16:24
    tomcio9292
    Poziom 2  

Mam problem z dzwiekiem z kina domowego Pioneer vsx-422. Sprzet jest polaczony nastepujaco dekoder i xbox kablami hdmi do amplitunera, a amplituner kablem hdmi dalej do telewizora. Problem jest taki ze jak wlacze xboxa dzwiek idzie przez kino a obraz wyswietla sie na tv, jednak jak wlacze dekoder Cyfrowego Polsatu(sagecom) to obraz idzie na tv ale amplituner nie odtwarza dzwieku. Jaka moze byc tego przyczyna nie jest to kwestia uszkodzonego kabla czy wejscia bo jak podpiolem kabel dekodera do wejscia gdzie xbox wczesniej to nic nie pomoglo. Moge miec jedynie dzwiek przez glosniki tv jezeli zmienie na amplitunerze na opcje "hdmithru". Prosze o pomoc i podanie mozliwych przyczyn

Dodano po 30 [minuty]:

Problem częściowo rozwiązałem przez podłączenie dodatkowego kabla czincz, ale nie mogę zrozumieć czemu musze podłączyć podatkowy kabel czincz i puszczac dzwiek analogowy. A nie działa dzwiek przsyłany przez hdmi przez dekoder. A kazde inne użądzenie oprocz dekodera normalnie jest odbierany dzwiek

0 4
  • #2 06 Lis 2013 21:13
    mihal2002
    Poziom 43  

tomcio9292 napisał:
    nie mogę zrozumieć czemu musze podłączyć podatkowy kabel czincz i puszczac dzwiek analogowy

To normalne.
    tomcio9292 napisał:
    A nie działa dzwiek przsyłany przez hdmi przez dekoder

A pewny jesteś że przesyła ten wynalazek Polszmatu?

0
  • #3 08 Lis 2013 04:21
    Polon_us
    Poziom 41  

Czy w dekoderze "Ustawienia obrazu i dźwięku" ustawiłeś opcję HDMI Audio na Auto? Może to pomoże.

Masz jeszcze jedną możliwość. Dekoder ma wyjście cyfrowe Coaxial SPIDF, a wzmacniacz ma odpowiednie wejście. Masz zatem możliwość podłączenia cyfrowego sygnału audio z dekodera do wzmacniacza zwykłym kablem RCA (Cinch) choć lepszy jakościowo jest zalecany.
    W takim przypadku sugerowałbym podłączenie kabla HDMI (video) bezpośrednio z dekodera do telewizora.

Powodzenia :)

0
  • #4 09 Lis 2013 14:31
    tomcio9292
    Poziom 2  

Doszedlem do tego ze dzwiek przez hdmi chodzi tylko jak jest nadawany w dolby digital a jak w stereo to nie ma. Rozwiazalem problem ze podlaczylem bezposrednio do tv i dzwiek z tv do amplitunera przez hdmi i chodzi:)

0
  • #5 09 Lis 2013 14:41
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm, jak w obu urządzeniach - dekoder (HDMI out ) i wzmacniacz (odpowiednie wejście HDMI) - ustawisz opcje Audio na Auto - to powinieneś mieć dźwięk przy obydwu systemach - Dolby i PCM (stereo).

0