Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AS10B7E - Acer Aspire 7745G-376g64Mnks nie wykrywa tej baterii.Działał z AS10B75

06 Lis 2013 15:59 1548 2
  • Poziom 2  
    Bardziej szczegółowe oznaczenia:
    AS10B75(3ICR19/66-2), 4400mAh/48Wh, 11.1V
    Producent: Simplo
    Simplo P/N: 934T2074F
    Na powyższej baterii laptop działa ok.. (niestety bateria już krótko trzyma)
    -------------------
    AS10B7E(3ICR19/66-2), 6000mAh/66Wh, 11.1V
    Producent: Simplo
    Simplo P/N: 934T2076F
    nowa bateria, nie wykrywa.

Na tej drugiej baterii (AS10B7E) laptop się w ogóle nie uruchamia. Ikonka ładowania jest pomarańczowa (po kilku minutach zaczyna migać, również na pomarańczowo), po odłączeniu ładowarki laptop działa jeszcze ok 2 sekundy i się wyłącza.
    Wcześniej próbowałem 2 innych baterii, to były jakieś chińskie zamienniki. Działo się dokładnie to samo.

Bios laptopa to Phoneix 1.15 (z tego co widze to najbardziej aktualny bios)
    Odpaliłem sobie linuxa na live cd (puppy linux)
    i tam bateria też nie jest rozpoznawana.
    Jest tylko informacja o tym że jest bateria, że ma pojemność deklarowaną na: 0mAh, że aktualnie jest 0mAh (dokładnie tak samo było z zamiennikami)

W battery mon to tak wygląda: http://i.imgur.com/iqNPLDj.png (screenshot z zamiennika ale w przypadku wyżej wspomnianej baterii jest to samo, też nie wykrywa producenta ani nic).
    W linuxie wskazuje jeszcze coś takiego jak ostatnia zanotowana pojemność i tam pojawia się wartość (chyba 5000mAh albo coś koło tego) tak samo w przypadku wcześniejszych zamienników które testowałem).

Wyczerpałem już wszystkie możliwości, nie wiem co zrobić dalej.
    Jeżeli potrzebne są jakieś dodatkowe informacje to chętnie je tutaj udostępnie.
    Docenię każdą radę.

Pozdrawiam.

• Poziom 32  
    Wygląda to na brak komunikacji po SMBus. Dlatego odczytów brak lub są błędne. Na jakim kontrolerze jest stara bateria? No i dobrze byłoby wiedzieć co siedzi w nowej.
  • Poziom 2  
    Wiesław Rzepka napisał:
    Wygląda to na brak komunikacji po SMBus. Dlatego odczytów brak lub są błędne. Na jakim kontrolerze jest stara bateria? No i dobrze byłoby wiedzieć co siedzi w nowej.

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Nową baterię wciąż mogę zwrócić więc nie będę jej otwierał ale jutro mogę otworzyć moją baterie. Napiszę wtedy co tam znalazłem.
    (ewentualnie wrzucę zdjęcie).