Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HUAWEI E3131 - Nie mogę połączyć się z Internetem poprzez AERO2

06 Lis 2013 16:05 4758 3
  • Poziom 23  
    Witam,
    Załatwiłem sobie legalnie kartę SIM z AERO2. Kupiłem modem jak wyżej (powinien współpracować z tą karta). Skonfigurowałem wszystko dobrze i Internet miałem kilka razy po kilkanaście minut. Teraz nie mogę się zalogować do Internetu. Wskaźnik pokazuje silny sygnał ale nie można odnaleźć serwera. Jako przyczynę podaję zły DNS. Już nie mam siły do tego Internetu. Mam w związku z tym pytanie czy mogę podłączyć ten modem z kartą do jakiegoś innego routera i w ten sposób ominąć wszystkie problemy aby w końcu odbierać Internet ?
    Jeżeli nie to proszę podajcie jakiś inny sposób aby móc korzystać z tego AERO2.
    Pozdrawiam
  • Specjalista Sieci, Internet
    Łączysz się z siecią Aero2? Masz łączność z internetem, problem występuje z przeglądarką? Skąd kupiłeś modem, jaka to wersja?
  • Pomocny post

Poziom 19  
    Mam taki sam zestaw i od ponad roku wszystko działa bez problemów.
    Te modemy mają kilka wersji oprogramowania ale załączę ustawienia dla tej wersji którą mam.
    HUAWEI E3131 - Nie mogę połączyć się z Internetem poprzez AERO2 HUAWEI E3131 - Nie mogę połączyć się z Internetem poprzez AERO2 HUAWEI E3131 - Nie mogę połączyć się z Internetem poprzez AERO2
    HUAWEI E3131 - Nie mogę połączyć się z Internetem poprzez AERO2
    Po podłączeniu modemu (gdy system go wykryje) przeglądarka automatycznie załącza się na stronie modemu (ustawienia, statystyki itp.)
    Jeśli masz ustawione tak samo i masz tą lub podobną wersję oprogramowania modemu to szukaj problemu gdzie indziej np. w ustawieniach przeglądarki.
  • Poziom 23  
    Serdeczne dzięki. Mam nowsze oprogramowanie modemu ale zrobiłem tak jak mi radziłeś i jest OK. Właśnie teraz korzystam (dzięki Tobie) z darmowego Internetu AERO2.
    Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Dodano po 3 [godziny] 38 [minuty]:

W zasadzie mam jeszcze jedno pytanie dotyczące darmowego internetu z AERO2. Otóż ciekawy jestem czy jeżeli kupię telefon NOKIA ASHA 206 Dual Sim i do jednego z gniazd karty SIM włożę kartę AERO2 to też będę mógł na przykład odbierać moją pocztę internetową ?