Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba A300-15K - Potrzebna płyta Recovery (Vista Home Premium)

06 Lis 2013 16:06 3858 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Zepsuł mi się system. Próbowałem odtworzyć go z recovery z dysku twardego, ale się nie udało. Jest partycja WinRE (recovery) - nie ma przypisanej żadnej litery. Na dysku D jest katalog HDD Recovery. Dysk C był formatowany. Podejrzałem to pod Fedorą Live CD.
    Po ustawieniu partycji WinRE jako aktywnej pokazuje się komunikat:
    "BOOTMGR is missing
    Press Ctrl+Alt+Del to restart"

Potrzebuję płyty RECOVERY z Vistą Home Premium do laptopa Toshiba A300-15K.
    Czy ktoś dysponuje takim nośnikiem do tego modelu?
    Pilna sprawa!

Prawdopodobnie został zmodyfikowany lub uszkodzony sektor rozruchowy dysku. Bo partycja recovery jest, ale nie chce z niego ruszyć.
    Ewentualnie proszę o pomoc w naprawie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zanim znajdziesz te płyty to możesz postawić system na podstawie zawartości folderu \HDDRecovery.

Przydałoby się zainstalować na chwilę na pomocniczym komputerze Zestaw zautomatyzowanej instalacji (AIK) dla systemu Windows Vista z dodatkiem SP1 i Windows Server 2008
    (można zainstalować po zamontowaniu *.iso w wirtualnym CD/DVD)

BTW: spod Fedory załącz rozkład partycji na HDD: sudo fdisk -l /dev/sda
  • Poziom 9  
    Witam.
    Dziękuję za zainteresowanie tematem, ale już sobie poradziłem.
    Napisze, jak sobie poradziłem - może się komuś przyda. Z góry przepraszam za błędy w tekście i obszerne przedstawienie rozwiązania mojego problemu.

Nie mogłem zainstalować czystego systemu Windows Vista i wpisać swojego klucza do systemu, ponieważ był on zupełnie nieczytelny, część się też zdarła). Wiem powinienem przepisać go sobie albo zakleić przezroczystą taśmą klejącą. Ale człowiek nie pomyśłał na czas i teraz płaci za swoją głupotę. Ale do rzeczy - problem udało mi się rozwiazać.
    Mój problem rozwiązałem w nastepujacy sposób:
    1) Pod Linuxem Fedora (tam widziałem również partycję Recovery WinRe) zrobiłem kopię partycji recovery WinRE (ta bez litery, ukryta pod Windows) oraz folderu HDDRecovery (katalog na dysku D) na pendrive.
    2) Następnie załatwiłem sobie płytę Windows Recovery (ten sam system Windows XP) od laptopa - też Toshiba A300 tylko inny model i przywróciłem system z tej płytki.
    Jednak obraz WIM pobranego Recovery różnił się nieco od obrazu WIM dla mojej Toshiby (A300-15K) (podczas przywracania można zobaczyć z jakiego pliku jest przywracany Windows - nazwa pliku obrazu była inna niż ta na pendrive). Ponadto był komunikat, że system jest nielegalny i każe mi zrobić aktywację.
    Obraz WIM to ten, który znajduje się na partycji D w katalogu HDDRecovery, natomiast na partycji WinRE są pliki niezbędne do uruchomienia Recovery.
    3)Jak sobie poradziłem? Przekopiowałem obraz WIM mojego komputera Toshiba A200-15K z pendrive (moją kopię - tylko katalog HDDRecovery) na dysk D nadpisując istniejący katalog o tej samej nazwie.
    4) Następnie posłużyłem się poradnikiem Rafael22:
    Przypisanie rozruchu do obrazu WIM na dysku twardym
    i przypisałem obraz WIM na dysku twardym do rozruchu - sposób 1 za pomocą wiersza poleceń.
    5) Następnie po raz drugi uruchomiłem przywracanie systemu Windows z Recovery i podczas przywracania widziałem, że system przywracany jest z właściwego obrazu WIM (nazwa jest identyczna jak na pendrive). System po przywróceniu jest już aktywowany - pewnie zrobili to ludzie od Toshiby-czyli tak jak miałem, kiedy przyniosłem Toshibę ze sklepu.

UWAGA!!
    Kopię partycji Windows Recovery trzeba zrobić, ponieważ przy wgrywaniu z innej płyty recovery Windows tworzy układ partycji na nowo i czyści partycje (nawet te bez liter, ukryte) i wgrywa swoje pliki.

Odpowiadając na pomysły ludzi dobrej woli, którzy chcieli mi pomóc - nie mogłem zainstalować czystego Windows Vista, ponieważ klucz do instalacji systemu znajdujący się na spodzie laptopa uległ uszkodzeniu - jest całkowicie nieczytelny.
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem ludziom dobrej woli: WojtasJD, Citek. Bardzo dziękuje również autorowi poradnika dot. przypisania obrazu WIM na dysku twardym do rozruchu - Rafael22. Bez tego poradnika chyba bym poległ.

Dodano po 4 [minuty]:

Temat do zamknięcia - rozwiązany.