Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mercedes W220 '04 - nie działa nawiew

06 Nov 2013 17:41 8121 11
  • Level 8  
    Nie działa nawiew w Mercedesie w220 z2004r.
    Wentylator nie wieje.
    Na sterowniku widać ,że nawiew jest zadany-2-4 kreski.
    Prosze o pomoc.
  • Level 8  
    Który to bezpiecznik?
  • Level 15  
    Wykręć silnik wentylatora. Jest pod nogami pasażera. Idą do niego 2 przewody (brązowy i czerwony??). po właczeniu nawiewu powinno na nich pojawić się napięcie. Sprawdź żarówką. Jeżeli żarówka świeci to poroblem z silnikiem - koniec szczotek, bezpiecznik termiczny lub inny defekt. Jeśli żarówka nie świeci to już wyższa szkoła jazdy. Może regulator (jeż)?? a może tylko bezpiecznik.
  • Level 8  
    Dzięki, będe sprawdzał.Może to być jeszcze sterownik ale nie wiem gdzie on się znajduje.Mogę wszystko wymienić bo mam takiego samego na części(anglika).
  • Level 15  
    No nie do końca może pasować. Nie wiem jak jest z Mercem ale do golfa od anglika wentylatora nie przełożysz, bo ma odwrotnie łopatki i kierunek obrotów.

Dodano po 46 [sekundy]:

Aha sterownik masz przy silniku.
  • Level 8  
    sterownik przy silniczku wentylatora :D
    dzięki za podpowiedź
    dam znać co było
  • Level 37  
    [quote="Gmedza"]No nie do końca może pasować. Nie wiem jak jest z Mercem ale do golfa od anglika wentylatora nie przełożysz, bo ma odwrotnie łopatki i kierunek obrotów.

CO ?!
  • Level 15  
    Przekładałem to pamiętam. Silnik kręcił sie w przeciwną stronę to zamieniliśmy bieguny, ale i tak na nic się to zdało bo łopatki na wirniku były odwrotnie... Dmuchał ale bardzo słabo.
  • Level 8  
    Sterownik przy wentylatorze był uszkodzony.
  • Level 8  
    Sterownik przy wentylatorze był uszkodzony.

Dodano po 52 [sekundy]:

Rezystor przy wentylatorem był uszkodzony .