Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie ogrodowe z czujnikami ruchu

06 Lis 2013 18:16 3171 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam pytanie odnośnie podłączenia oraz czy będzie to działało.
    Zakupiłem 6 lamp ogrodowych w tym 2 z czujnikiem ruchu. Te z czujnikiem ruchu planuję podłączyć jako skrajne aby np wychodząc z domu po wykryciu ruchu włączało się oświetlenie do bramy czyli miały by się zapalać wszystkie 6 szt. i tak samo z drugiej strony czyli wchodząc na posesję pierwszy skrajny wykrywa ruch i włącza wszystkie wzdłuż drogi.
    Czy wystarczy podłączyć to wszystko wg schematu oraz czy będzie to działało.
    Dziękuję za odpowiedź
  • OptexOptex
  • Poziom 33  
    kedarkk napisał:
    zy wystarczy podłączyć to wszystko wg schematu

Jakiego schematu?
    Wszystko powinno działać tylko musisz sprawdzić czy czujnik ruchu obsłuży moc tych wszystkich lamp, bo jak nie to trzeba to puścić przez stycznik. Druga sprawa to oba czujniki podłączyć pod tą samą fazę.
    Dorzuć schemat jak to chcesz zrobić to sprawdzimy.
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    Lampa z czujnikiem ruchu to taka: Link
    Bez czujnika ruchu to taka: Link
    A schemat to z instrukcji standardowe podłączenie. Przewód kupiłem 3x2,5mm2 w gumie do wkopania w ziemię.
    Jeśli możesz to looknij i daj znać czy to będzie działać.
    Oświetlenie ogrodowe z czujnikami ruchu
  • Poziom 33  
    Będzie to działać. Zastanawiam się tylko nad obciążalnością prądową tego czujnika ruchu, ale w sumie 240W to nie jest dużo więc sobie poradzi.

Moderowany przez retrofood:

Pomocność postu usunąłem i uprzedzam, że kolejny raz takiej dyletanckiej "porady" nie daruję.

• Moderator
    kedarkk napisał:

A schemat to z instrukcji standardowe podłączenie. Przewód kupiłem 3x2,5mm2 w gumie do wkopania w ziemię.

Zostaw to w spokoju, bo nie masz zielonego pojęcia o robotach elektrycznych. To tak dla Twojego dobra i dobra rodziny.
  • Poziom 9  
    Przez to pytam jak to podłączyć bo nie każdy jest elektrykiem, elektronikiem etc. ale skoro panie "retrofood" jest to dla Ciebie za łatwy temat to napisz to tak żebym ja jako laik mógł to zrobić sam bez pomocy fachowca który weźmie za to 500zł.
    Ja mogę z Tobą porozmawiać nt. wtryskarek, procesu wtrysku, manipulatorów.
    Ty jesteś dobry w elektryce o której ja nie mam zielonego pojęcia a ja w mechanice o której Ty nie masz zielonego pojęcia.
    A forum jest od pomocy a nie szydzenia i wywyższania się.
  • Moderator
    kedarkk napisał:

A forum jest od pomocy a nie szydzenia i wywyższania się.

Forum jest od pomocy wzajemnej, a nie od nauczania instalatorstwa murarzy, piekarzy i ogrodników. Od nauczania jest szkoła. I forum nie ma zamiaru jej zastępować.
    A skoro byłeś taki mądry, że już kupiłeś sobie przewód 3 x 2,5(!) w gumie(!) do zakopania w ziemi(!!!), to rób sobie co uważasz.

Podobnych tematów było na forum niemało, dlatego ten zamykam.