Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hd-Sdi - Sprzęt Hd-SDI opinie z doświadczenia

nomad22 06 Nov 2013 18:26 2451 14
    nomad22
    Level 16  
    Witam
    Znów wracam do tematu systemu HD-SDI, Proszę o opinie na temat osprzętu. POjawiło się tego bardzo dużo, ceny również są bardzo zróżnicowane. Proszę o opinie oparte na własnym doświadczeniu nabytym podczas montażu.
    eworks
    Level 19  
    Uważam, że opłaca się instalować ten sprzęt tylko w modernizacji już istniejących systemów opartych o infrastrukturę kablową tj. przewody koncentryczne. W innych przypadkach myślę, że bardziej rozsądną opcją jest sprzęt video IP.

Tak na marginesie oglądając od środka rejestratory HD-SDI dużą uwagę przyłożono do ochrony przed obcymi sygnałami, ekrany są bardzo konkretne. Zastanawiam się czy nie jest bardziej podatna na zakłócenia.
    tomek2570
    Level 9  
    Przymierzam się do instalacji jutro,opiszę efekty mojej pracy.Mam kamery GEMINI-022-43 HD-SDI 2.1MPIX
    wimm
    Level 17  
    Czekamy na efekty, najlepiej z zrzutami ekranu z kamer, jeśli masz taką możliwość. Kamerki wyglądają dość budżetowo, ale ciekawe jak sprawdzą się w prawdziwej instalacji. Nie wiadomo jak z trwałością tego sprzętu. Ile taka kamera wytrzyma?
    tomek2570
    Level 9  
    Na razie były próby na jednym kablu trisat 113 kabel puszczony po wierzchu parkingu 140mb, śmiga bez problemu.Jak zrobię cała instalacje to Wam opiszę .
    Może jakiś filmik na you tube zapodam.Pogoda na razie nie pozwala mi na instalacje mam do położenia w ziemi 1,5 km kabla.
    cikol
    Level 27  
    tomek2570 wrote:
    Na razie były próby na jednym kablu trisat 113 kabel puszczony po wierzchu parkingu 140mb, śmiga bez problemu.Jak zrobię cała instalacje to Wam opiszę .
    Może jakiś filmik na you tube zapodam.Pogoda na razie nie pozwala mi na instalacje mam do położenia w ziemi 1,5 km kabla.

Mam nadzieje ze nie masz zamiaru ciągnąć na 1,5km sygnału HD-SDi koncentrykiem?
    extremeee
    Level 25  
    @cikol koledze tomek2570 chyba chodzi raczej o ilość kabla dla całego systemu a nie jednej kamery ;)
    tomek2570
    Level 9  
    Nie no bez jaj do jednej kamery 1,5 kilometra, chodzi mi o 45 kamer czyli cały system monitoringu.Ponoć jest to sprawdzone że po koncentryku można zasilić wizje na odległość 260 mb ja tego nie sprawdziłem.
    Mam takie zestawienie jaki kabel na jaką odleglość,ponoć sprawdzone.
    TRISET-11PE/ZEL 350 mb
    TRISET-113 260 mb
    HFEK-75-1.02/4.6 250 mb
    RG-6/U-CU 250 mb
    YAP-2x1.0/100 65 mb
    RG-59 50 mb
    RG-6/U 50 mb
    CROSS-BNC 11,5 mb
    cikol
    Level 27  
    potwierdzam to zestawienie . Testy były robione w pewnej firmie na D z Poznania jak tam jeszcze pracowałem:) Robiłem rok temu instalacje na tych GEMINI-022-43 i ich pochodnych kopułkach i dają rade. Problem zaczyna się w nocy bo przetworniki dosyć mocno szumią. Ale za tę cenę to jak najbardziej są ok
    tomek2570
    Level 9  
    cikol,powiem ci że nie sprawdzałem tej kamery w nocy przez złącze sdi na razie kamera pracuje w analogu bo instalacja jest stara i za długi odcinek.W analogu w nocy obraz jest czysty bez szumów jest tylko problem bo na obrazie tej kamery jest dużo koloru zielonego nie wiem czy w tej kamerze da sie coś zmienic w osd jesli chodzi o ten zielony.Może to być spowodowane też tym ze światła na parkingu są lampy sodowe dajace kolor żółty.Moje pytanie czy da się coś zmienić w tej kwesti.
    cikol
    Level 27  
    Pobaw się balansem bieli (w osd jest kilka opcji do wyboru - joy-em w bok zmieniasz ustawienie). Może to coś pomoc. Jest chyba opcja manual po wyborze której możesz zatwierdzić przyciskiem i wejść w podmenu w którym powinny być suwaki do nasycenia kolorów. Ale ja bym najpierw spróbował ATW,AWB lub outdoor
    tomek2570
    Level 9  
    ok,sprawdzę to dam znać - dzięki
    Jolaos
    Level 15  
    Podepnę się do tematu kolegi bo podobna sprawa.
    Szukam pomocy w sprawie kamer HD SDI.
    Mam zamontowany nowy zestaw dwu kamer HD SDI - HC41-2812W 1080P 2.8 ... 12 mm i rejestrator HDR-041 HD-SDI 4 KANAŁY.
    Uruchamiałem to w grudniu ub. roku. Kamera którą oznaczyłem jak 1 od razu działała świetnie , rzeczywiste HD, obraz żyleta.
    Ta oznaczona jako 2 dawała gorszy obraz , niby czysty ale były przekłamania kolorów.
    W ustawieniach udało mi sie troszkę skorygować i jakoś poszło. Po miesiącu dopiero podłączono tam internet , pojechałem skonfigurować. Oglądam nagrania i widzę że nagrywa dobrze tylko ta 1 natomiast 2 ok 18-stej stopuje i jest no signal. Włącza się rano kiedy już jest widno i dalej jest OK , do wieczora. Pojechałem zatem po zmroku ze by sprawdzić czy coś z IR nie przestawione. Nie było. Wniosek taki że gdy włączą się diody to obraz zanika. Musiałem kupić drugą kamerę by klient był zadowolony a ta poszła do naprawy. Ta nowa z konieczności była z większym zasięgiem IR - 60 m - bo tych HC41 nie ma akurat i będą dopiero w połowie marca.
    Okazało się że jest ona większa gabarytowo - HD 61 - i zapewne bierze więcej prądu.
    Działa bezproblemowo - więc można śmiało stwierdzić że wydajność zasilania jest w porządku.
    Coś dziwnego zaczęło się dziać z kamerą nr 1. Działa poprawnie lecz pojawił sie taki numer że o godz ok 11 do 16 wyłącza się ona całkowicie. W dzień. Druga działa poprawnie. W ustawieniach rejestratora obie są skonfigurowane tak samo.
    Ok 16 kamera nr 1 włącza się i dalej jest dobrze. W zasadzie należało by sprawdzić czy w tym czasie jest sygnał SDI na wejściu rejestratora- by wyeliminować winę tegoż- tylko nie ma jak go podejrzeć gdyż potrzeba skonwertować sygnał SDI na HDMI , na razie nie mam czym. Kamera posiada równoległe wyjście PAL i na nim sie ustawia obraz.
    Gdzie tu może być przyczyna ? Zasilacz buforowy 11 A w tym 10 A do wykorzystania a 1A na ładowanie akumulatora 18Ah.
    Z tych 10A korzysta również rejestrator poprzez specjalny stabilizator 5A. Napięcie przed tym stabilizatorem ustawione na 13,5 V i z tego również korzystają dwie kamery i zasilanie modulatora UHF.Biorą pod uwagę spadek napięcia na ok 20 m kabla pod obciążeniem kamery dostają napięcie ok 12,5 V. To jest prawidłowe choć mówi się że lepiej by kamery z IR miały równe 12V. Czy to ma w tym przypadku jakieś znaczenie?
    cikol
    Level 27  
    Pierwsze co bym sprawdził to działanie rejestratora na fabrycznym zasilaczu(pełna izolacja miedzy zasilaniem kamer a rejestratora).

Drugie(jeśli pierwsze nie pomoże) zobaczył czy obraz idzie live z 1 kamery w godzinach kiedy się nie nagrywa. Jeśli nie działa odpiął bym drugą i zobaczył czy nie pojawi się pierwsza.

Trzecie - końcówki BNC i zasilanie(-) - gdzieś może nie być masy.

Czwarte - Harmonogram lub ogólnie problem w oprogramowaniu rejestratora(jeśli Live jest obraz a się nie nagrywa to problem jest w rejestratorze)

Nie polecam zasilania rejestratora i kamer z jednego zasilacza - to się prosi o problemy. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest UPS i osobne zasilacze.

Za wysokie napięcie może powodować problemy w pracy kamer. Najczęściej lecą wtedy diody IR bądź zabezpieczenie nie pozwala na ich włączenie. Spadek 1V na 20m wydaje się być spory. Jakie przewody zastosowano(do wizji i zasilania?)
    Jolaos
    Level 15  
    Wezmę Twoje spostrzeżenia pod uwagę. I zrobię testy tak jak to opisujesz.
    Co do tego zasilania to trudno mi przyznać Ci rację. Pulsar produkuje przecież takie zasilacze buforowe które zasilają kamery i rejestrator. Fakt że to i to jest stabilizowane. Kosztuje ponad 1000 zł. Mój zasilacz też kompletny kosztował mnie ok 500 zł.
    Zmontowałem już wiele instalacji i w tych gdzie inwestor zgodził się wyłożyć trochę więcej kasy na zasilacze z podtrzymaniem napięcia po zaniku 230V takie rozwiązanie działa nienagannie.
    Kabel jest zalecany do HD SDI , zespolony z koncentrykiem. Średnica żyły 1 mm.
    Moze ten spadek napięcia nie występuje aż tak duży , raczej tak hipotetycznie wyliczyłem.