Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault 11-problem z zapłonem

20 Mar 2005 13:08 1747 15
  • Poziom 10  
    Renault rocznik 83.wymieniłem miesiąc temu świece, kopułkę, palec.Powód był taki iż samochód pracował nie równo i nie palił na wszystkie tłoki, ponieważ bolce na kopułce były wyraźnie zniszczone i zanieczyszczone.Teraz problem się powtórzył nawet jak wyczyszczę bolce w kopułce to po paruminutach samochód chozi tak samo.Czy ma na to wpływ jak stacyjka nie jest całkim wyłączona, ale kontrolki się nie palą.Proszę o pomoc!
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Tez mialem taki problem kupilem w cpn Isol w areozolu i po wyczyszczeniu kopulki pryskam tym preparatem wewnatrz oraz zewnatrz kopulke i na dluzszy czas mam spokuj.Problemy takie mialy miejsce gdy na dworze byla duza wilgotnosc powietrza.
    Stacyjka nie ma tu raczej nic do rzeczy.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    swiece kopulke i palec ... ok ... a jak przewody? radzilbym ci zajzec do nich ... jesli maja przebicia albo sa sztywne lub maja pekniete gumowe oslonki swiec to nie zastanawiaj sie dlugo i od razu lec po nowe ... jesli sa w dobrym stanie sprawdz czy jest dobry styk miedzy przeworem a swieca i przewodem a kopulka ... jesli nie to wyczysc wszystkie styki
  • Poziom 10  
    Kable są ok.Sprubuję przeczyścić cały układ.Czy na zaistniałą sytuację mogą mieć wpływ luzy na zapłonie tzn. palec rusza się w górę i ok.1 cm na obrocie?
    Dzięki za podpowiedzi
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Musisz dokladnie docisnac ten palec do oporu w dul az sie zatrzasnie na sprezynce bo unaczej wycharacze ci kopulke.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    a te świece sa odpowiednie dla tego silnika moze złe ci dali
  • Poziom 10  
    Świece są dobre, kupywałem w dobrym sklepie i dopasowałem do samochodu i poj. silnika. Martwi mie tylko ten osad na bolcach, ale jutro postaram się go pozbyć wg zaleceń kolegów. Mam nadzieję że to pomorze.
    Dzięki za podpowiedzi
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Do tego typu reno zalecaja swiece EQM kupilem w salonie reno i zrobilem sie w konia po 100km elektrody sie wyprostowaly najlepsze sa Championki bez dwoch zdan jezdze na nich 13 lat.
  • Poziom 10  
    Narazie nie zamierzam wydawać pieniędzy na nowe świece, chyba że nic ni epomoże to wtedy zainwestuję.Teraz i tak muszę wyłożyć kupę kasy bo robię generalny remont reno.Jeszcze się odezwę nie tylko z jednym pytaniem.Narazie
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    to dziwne dosyc ... ja u siebie w renowce mam swiece EQM i sam przejechalem na nic ponad 6,5tys i jest wszystko ok ... nie wiem ile poprzedni wlasciciel smigal na nich ale najmlodsze napewno nie sa ... mam przy okazji pytanie do urzytkownika gorokw ... czy masz moze jakas ksiazke serwisowa do tego auta? ja dorwalem kiedys do R5 i R19 ale do 11 nie ma nic w necie :( jesli mialbys cos do tego auta to bede bardzo wdzieczny za takowe materialy.
  • Poziom 10  
    Ja też nic nie mam, a szukam już od dawna.Nawet byłem u kilku mechaników i nic.Musimy działać metodą prób i błędów, taki nasz żywot.Dlatego odezwałem się na forum.
    Narazie!!!
  • Poziom 10  
    Czysciłem wszystko kilka razy aż mni nerwy ponosiły.Efekt ten sam.Teraz wątpie że to zależy od zapłonu.Chyba że układ zapłonowy.Bo na wolnych obrotach chodzi dobrze a jak tylko chcę dodać gazu to się dławi i chodzi jak ciągnik i wogóle nie ma mocy.Jak macie jakieś sugestie to proszę o podpowiedz!!!
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    a co sie dzieje jak masz silnik na ssaniu? tez gasnie na wysokich obrotach? ja mialem dokladnie odwrotna sytuacje ... na wysokich chodzil miodzio ... a na niskich popyrkal chwile i zdychal ... okazali sie ze dysza wolnych obrotow byla zatkana ... moze u ciwbie tez jest problem z gaznikiem ... a tak swoja droga po rozebraniu gaznika zlapalem sie za glowe ... w komorze plywaka zalegalo ok pol centymetra osadu (piach, i wszelki inny syf) ... jesli to nie sprawa zaplonu to zastanowilbym sie nad gaznikiem ... inny bajer ktory moze w ten sposob wplywac na prace silnika to wlasnie zawieszajacy sie plywak ... do gaznika dostaje sie za duzo paliwa bo plywak nie reguluje zaworu i silnik zdycha przy dodaniu gazu ze wzgledu na zly sklad mieszanki ... zobaczy czy przy niskich obrotach auto nie kopci przypadkiem zabardzo ... jesli tak to kolejna przyczyna ... a jesli to dalej nie pomoze to pisz na forum i sie nad tym zastanowimy :)
  • Poziom 10  
    Szczerze mówiąc do gaźnika długo nie zaglądałem i pewnie warto tam zajrzeć.Samochód jak odpalę to trochę kopci na ssaniu, ale jak się rozgrzeje to nie ma znaku.Więc biorę się jutro do roboty i zobaczymy co z tego będzie.
    Narazie i wielkie dzięki!!!
    Pozdrowienia
  • Poziom 10  
    Renaul chodzi już dobrze, poprosiłem drugą osobę i sprawdziłem czy świece mają iskrę, jedna nie miała.Wymieniłem ją i gra, do tego jeszcze wymieniłem filtr powietrza bo był w nienajlepszym stanie i wszystko jest ok.Dzięki za pomoc!
    Do usłyszenia.
    Wesołych świąt
  • Poziom 10  
    przepraszam że nie zamkmnąłem tematu.Właśnie to robię. Miłego weekendu