Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica FK272.3 - lodówka po pewnym czasie ma zaszroniony tył

wartek 06 Nov 2013 20:00 5763 9
    wartek
    Level 11  
    witam
    Mam problem praktycznie od początku z tą chłodziarko-zamrażarką. Niby chłodzi tylko bardzo szybko na tylnej ścianie pojawia się warstwa szronu grubiści do 2 cm.

Chodziarka wtedy chodzi praktycznie cały czas

po roku od nowości serwis wymienił termostat, ale nie pomogło.
    Nie wiem co z tym fantem zrobić -prosze o info czy ktoś się spotkał z takim problemem

Nie jest to stary sprzęt -został zakupiony w maju 2011roku

z góry dziękuje na informację

Wartek

Dodano po 8 [minuty]:

mierzyłem temperaturę w lodórce i jest 0 stopni mimo że regulator jest prawie na mimimum ustawiony -czyżny coś z termostatem było nie tak?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    kwantor
    Level 38  
    wartek wrote:
    po roku od nowości serwis wymienił termostat, ale nie pomogło.

Napisałeś, że serwis wymienił termostat
    Zadałeś pytanie, czy to wina termostatu :shocked!: więc skoro tak, to przecież serwis i Ty wiedzą lepiej ode mnie co tam jest.
    Uszkodzony czujnik będzie się mimo wszystko zaliczał do elementu termostatu W tym przypadku regulator elektroniczny. Potencjometr też w to wchodzi ( bo pisałeś: skręcony na minimum)
    Więc napisałem : "najwyraźniej"

Post w koszu.

Tak jak moderator pisze, teoretycznie jest nie do naprawienia.
    Bo po pierwsze trzeba wiedzieć, gdzie się mieści w obudowie, znać jego parametry i jeszcze mieć pewne umiejętności majsterkowicza i elektronika.

Przy okazji można wyrazić ubolewanie nad tą nowoczesnością- usterka czujnika NTC w lodówce, to "normalność"
    User removed account
    Level 1  
    wartek
    Level 11  
    a gdzie jest czujnik NTC i czego nie jest do naprawienia. W tej lodówce jest regulacja elektroniczna i chyba działa bo jak skręcam to się wyłącza.

Niepokoi mnie tylko temperatura bo rano było -1 stopnia, a regulacja jest ustawiona na 1 stopień chłodzenia.

Dlaczego czujnik NTC jest nie donaprawienia ? -Gdzie on siedzi -może go zastąpić -rozumiem że jest to czujnik temperatury?

Dodano po 1 [minuty]:

Najgorsze jest to że jak był serwis na gwarancji to powiedział że tak ma być -to jest kpina oszuści nabierają starsze osoby, które się na tym nie znają

Dodano po 4 [minuty]:

w tej lodówce regulator chłodzenia wygląda tak:
    http://north.pl/karta/termostat-chlodziarki-d...ki-fk272bpw-05aw--amica-,D37-LY-CMMP-1EY.html

rozumiem że do tego jest podłączony gdzieś czujnik temperatury (ten czujnik NTC) I PROBLEM JEST ŻE NIE WIADOMO GDZIE SIEDZI.

A nie można go odłączyć i wstawić nowy blisko regulatora?
  • Helpful post
    kwantor
    Level 38  
    Rzeczywiście, nie wiem gdzie "siedzi" i nie znam się przynajmniej na TEJ lodówce, Bo znam się doskonale na tych tematach i jestem w stanie to naprawić nawet za darmo- metod jest bardzo wiele, nawet można wstawić zupełnie inny układ regulacji- warunek, muszę ją widzieć.. Do Rzeszowa nie pojadę, bo nie chodzi tylko o paliwo.
    Czujników półprzewodnikowych np. NTC nie naprawia się, tylko wymienia, bardzo mnie to dziwi, że ta usterka jest nie do naprawienia ( wyczytałem na stronach, że w ramach gwarancji producent wymienił na nową lodówkę)! No, jak tak będą robić polskie firmy..
    Więc rada jest taka, że należy zawezwać uznanego w rejonie chłodniarza i na pewno coś wymyśli, trzeba skonsultować.
    Czujniki NTC lubią nagle zmienić swoje wartości, ja miałem przypadek, że zamienił się w PTC ( dodatni współczynniik temp.)w lodówce Waeco.
    Następna sprawa: jeśli masz na skali (nie wiem jak wygląda regulator) 0St.C. to jest czymś normalnym, że wyłączy sie przy -1st.C To jest strefa martwa (histereza przełączania)
    Nie chcę ciągnąć wątku, bo za bardzo nie ma sensu, tym bardziej, że zostałem poproszony o nie udzielanie się w temacie, "bo się nie znam" jako, że jest to prawda częściowa, więc odpisałem i przepraszam z tego miejsca moderatora, za upartość.
    Pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1  
    wartek
    Level 11  
    dzięki za podpowiedzi

kiedyś w mechanicznych temostatach wyciągało się wszystko razem z czujnikiem i było ok -teraz robia jedną wielką lipę
    wartek
    Level 11  
    Witam
    Wezwałem machera -nabił czynnik chłodniczy i nic nie pomogło -dalej lodówka chodzi non stop, a w lodówce panuje temperatura 0 lub -1.

Gość się poddał i chce zwrócić kasę za naprawę

Chyba jednak to czujnik temperatury

Moje pytanie czy jest jakiś sposób na wymianę tego czyjnika?

Dodano po 3 [minuty]:

może da się gdzieś w w lodówce założyć taki czujnik i ominąć tamten który jest zatopiony

Dodano po 3 [minuty]:

Może zna ktoś wartość tego czunkika TNC -spróbuje się pobawić i zamontować go

Dodano po 9 [minuty]:

Zrobiłem pomiar czunkika TNC -
    jak lodówka była schłodzona maxymalnie -to świeciła się dioda " za niska temperatura" mimo że w lodówce było -1 C.

pomiar wskazał 2560 ohm

po 10 minutach od wyłączenia było 8920 ohm

i potem stopniowo rezystancja malała, aż do osiągnięcia wartości końcowej 2620 ohm

Ewidentnie czujnik działa zle według mnie

Dlatego jeśli ktoś ma pomysł jaki czujnik mam kupić to proszę o podanie jaki

z góry dziękuję

wartek
    User removed account
    Level 1