Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Deskjet 2050 - Drukarka nie chce drukować (świecące kontrolki tuszu)

DiamondsDroog 06 Lis 2013 21:07 2808 0
  • #1 06 Lis 2013 21:07
    DiamondsDroog
    Poziom 1  

Witam,

na samym początku chcę zaznaczyć, że na wszelkie znane mi sposoby próbowałam rozwiązać zaistniały problem - dokładnie przeszukałam to forum oraz google, by znaleźć podobną sytuację, drukowałam raporty testowe, przekopałam stronę hp z pomocą, przeinstalowałam sterowniki, zresetowałam system, wyczyściłam głowice, uruchomiłam HpDoctora (o czym napiszę niżej), wyjmowałam i wkładałam toner, słowem - wykonałam prawie wszystkie działania, które rozwiązują większość prostych problemów z drukarkami.

Od dość długiego czasu korzystam z jednego tonera (czarnego, bo nie robię kolorowych wydruków), regenerowanego, ale nigdy nie było z nim problemu - drukarka zawsze dobrze sobie radziła, przed każdym drukowaniem wyświetlając tylko informacje o trybie pracy z jednym pojemnikiem.

Z nieznanych mi powodów, wczoraj niespodziewanie przestała drukować. Sytuacja ma się następująco:

Włączam interesujący mnie dokument, ustawiam zadanie drukowania, hp jak zwykle pokazuje mi komunikat o pracy z jednym pojemnikiem, ALE tym razem również INFORMACJĘ (nie błąd) o braku tuszu kolorowego. W informacji wyraźnie napisane jest, że nie wpływa to na wydruki czarno-białe.
    Co ciekawe, pierwsza strona dokumentu drukuje się normalnie, bez problemów. Dopiero przy kolejnych stronach coś się psuje - drukarka wyświetla te same komunikaty, co poprzednio, po czym na panelu z przodu zaczyna migać przycisk włącz/wyłącz oraz zapalają się dwie kontrolki z kropelkami (nigdy tak się nie robiło i zaznaczam, że od długiego czasu używam tylko czarnego regenerowanego tonera). Drukarka miga kontrolkami i nie robi nic przez jakąś minutę, po czym wypluwa wciągniętą do połowy pustą kartkę i zadanie drukowania się resetuje.

Jestem prawie pewna, że to nie jest wina karetki ani żadnych uszkodzeń mechanicznych tonera, no bo przecież bez problemu drukuje nie tylko strony testowe/wyrównania, ale i pierwszą stronę mojego dokumentu!

HpDoctor postawił taką diagnozę:
    HP Deskjet 2050 - Drukarka nie chce drukować (świecące kontrolki tuszu)

Kompletnie nie wiem, co robić :/ Oddać drukarkę do serwisu? wymienić czarny toner na nowy? dokupić ten kolorowy? tylko po co, i tak nie będę go używać i tylko zaschnie. I to wszystko stało się nagle i pozornie bez wyraźnego powodu!

1 0