Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o sprawdzenie i poprawienie projektu płytki drukowanej

06 Lis 2013 23:45 1137 1
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam do zrobienia projekt układu elektronicznego na laborkach.
    Wybrałem sobie stroboskopy policyjne o oznaczeniu AVT-2720: http://sklep.avt.pl/p/pl/48179/policyjny+stroboskop+czerwonyniebieski+-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html
    Oczywiście wszystko musimy zrobić samodzielnie. Problem pojawił się przy projektowaniu płytki w Eaglu. Przerysowałem schemat, wrzuciłem go na BRD i mam problem, gdyż tranzystor T3 nie łączy się ze scalakiem, a do tego układ ścieżek jest jakiś mega chaotyczny.

Mógłby ktoś doświadczony sprawdzić, czy to co wykonałem trzyma się kupy i czy po zmontowaniu to zadziała?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Noga tranzystora nie jest połączona bo nazwy Net GND masz podzielony na dwa różne.
    Użyj polecenia Name i zmień nazwę N$50 (przy kondensatorach) na GND. To samo się tyczy N$25 i VCC, w aktualnym stanie nie zasilacz kości 4069 i T2.
    Na schemacie nie łącz symboli dosuwając jeden do drugiego, niech będzie między nimi przynajmniej jedna kratka odstępu, tak abyś mógł ułożyć Net między wyprowadzeniami.
    Ścieżki są prowadzone tragicznie, wygląda jak autorouter trochę.
    Niepotrzebnie płytka jest dwustronna. Ścieżki są za wąskie, będziesz miał problemy z ich wykonaniem. Poza tym ścieżki którymi płynąć mogą większe prądy wypadałoby robić szersze. Elementy porozrzucane strasznie.
    Postaraj się na nowo poustawiać elementy i ręcznie poprowadzić ścieżki, tylko na warstwie Bottom (niebieska).

Pozdrawiam,
    GSM