Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

thinkpad t22 - odczyt eepromu baterii

lukasx2 07 Nov 2013 12:25 2280 5
    lukasx2
    Level 10  
    eeprom sl394 i jest to chyba rodzina I2C. Czy odczytam tą pamieć Willemem, jeśli tak to jaki rodzaj pamięci I2C wybrać bo na programu liście nie ma SL394? Wg. datashetu organizacja 256*16bit (4Kbit)
    lukasx2
    Level 10  
    Willemem sie nie udało, zrobiłem interfejs z postu "resetowanie elektroniki baterii do laptopów FAQ" i odczytałem :-)

Czy mogę prosić o reset wsadu? Bateria IBM T22, 10.8v, 3.6AH
    lukasx2
    Level 10  
    thanks, I will try it and report.

Modified file is ok, but power cells in battery are in wrong condition and need to be replaced (charging fast and discharging in 5min)
    lukasx2
    Level 10  
    Czy mogę w tej baterii zastąpić ogniwa sanyo 3,6v ogniwami LG LGDAS31865 3,7v. Oryginalnie w baterii jest 6 ogniw sanyo 3,6v, bateria ma napięcie 10,8v i pojemność 3,6AH. Po podmianie pojemnośc wzrosła by do 4,4AH i napięcie baterii do 11.1 jeśli dobrze kombinuje

podmieniłem na te ogniwa, po resecie eepromu i ustawieniu pojemności na 4,4 mAh po drugim ładowaniu bateria trzymała 1h 16min do komunikatu o niskim poziomie baterii. ładuje teraz 3 raz...
    lukasx2
    Level 10  
    Bateria trzyma jednak ok 1h i 15minut po zastosowaniu pliku od kolegi rudiksam -reset na pojemnosć 4400 i wymianie ogniw sanyo na LG DAS31865(z allegro , wymontowane ze sprawnej baterii, ta przynajmiej było w opisie aukcji). to i tak postęp w porównaniu z 5 minutami przed naprawą. załączam screen z SBW z odczytem po regeneracji i naładowaniem baterii do 100%.