Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka bosch SGS 56A52 autom - woda na dnie zmywarki

07 Nov 2013 13:27 13146 13
 • Level 10  
  Witam ponownie. Kilka lat temu miałem pewien problem z moją zmywarką i przy Waszej pomocy udało się usunąć usterkę. Jednak teraz pojawiła się kolejna usterka. Po włączeniu zmywarki załączyła się pompa ale nie podjęła zmywania. Zauważyłem, że na dnie zmywarki zebrała się woda co spowodowało że pływak (styropianowy) uniósł się do góry. Po osuszeniu dna zmywarki zaczęła się normalna praca. po dwóch dniach sytuacja się powtórzyła. obejrzałem dokładnie zmywarkę, węże i inne i nie mam pojęcia skąd bierze się woda na dnie zmywarki. Po zakończeniu mycia widać lekki wyciek spod pojemnika na wodę. sprawdziłem go ale nie ma na nim śladów uszkodzenia mechanicznego. Czy jest możliwe żeby wyciek nastąpił z komory myjącej? może ktoś miał taki przypadek. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
 • TermopastyTermopasty
 • Level 25  
  Dokręć mocowanie zbiornika na sól , tylko nie nakrętke tą pierwszą (korek) tylko tą co mocuje zbiornik.
 • Home appliances specialist
  mkrzysm wrote:
  Czy jest możliwe żeby wyciek nastąpił z komory myjącej? Pozdrawiam
  Zdarzają się mikro-dziurki w blasze dna komory , takie na średnicę ostrza igły , i to wystarcza aby po kilku dniach zadziałał pływak . Musisz obejrzeć dokładnie komorę pod tym kątem , a najlepiej nie skręcać osłon bocznych obudowy i obserwować mechanizmy dolnej części podświetlając światłem , miejsce wycieku da się zauważyć .
 • Level 21  
  Kolega "machewi" ma rację obejrzyj bardzo dokładnie dno zmywarki, myślę że zbiornik soli nie ma z tym nic wspólnego, choć niewykluczam ? Jak będą mikro dziurki {trudno je zlokalizować od dołu ponieważ jest tam mata asfaltowa}, to od strony komory myjącej je znajdziesz i wystarczy je zalutować - sprawdzone.
 • TermopastyTermopasty
 • Level 10  
  sprawdziłem dziś plastykowy pojemnik na wodę zamocowany z boku zmywarki i raczej nie ma w nim nieszczelności. jeśli chodzi o pojemnik na sól -też go obejrzałem i nic nie widać żeby zbierały się koło przyłącza jakieś krople wody. obejrzę komorę myjącą. Ciekawe jest to, że woda tak naprawdę zaczyna lecieć (zbierać się) po zakończonym procesie mycia i wygląda tak jakby leciała spomiędzy plastykowym zbiornikiem na wodę a zbiornikiem metalowym.
 • Level 10  
  Witam ponownie.
  Po wielkich bólach zlokalizowałem usterkę. Jest przetarcie na zbiorniku na wodę. I tu powstaje problem. Zbiornik wykonany jest z PP i nie ma takiej siły żeby go jakoś skleić. próbowałem już na wszystkie sposoby. Byłem u ludzi, którzy spawają plastyk i nawet oni tego się nie chcą podjąć. Nowy taki zbiornik kosztuje 500zł!!! (nie wiem kto takie ceny wymyśla). może ktoś z forumowiczów dysponuje takim używanym a sprawnym zbiornikiem.... Z przyjemnością kupiłbym coś w zdecydowanie "ludzkiej" cenie.
 • Level 23  
  Kupujesz Super Klej (S.O.S) firmy Pattex z aktywatorem i kleisz cytuję: "Wszystkie rodzaje plastiku, winylu, pleksiglasu, PCW-U, ABS, nylonu, polietylenu (PE), polipropylenu (PP), itd, nie klei teflonu".
 • Level 10  
  spróbuje z tym klejem (choć testowałem już wiele takich wynalazków) może tym razem się uda. Fachowcy z branży tworzyw sztucznych mówią że nie ma takiego kleju, który skleiłby PP czy PE... w każdym razie dziękuję za odpowiedź.
 • Level 9  
  kolego i jak udało ci się rozwiązać temat cieknącego zbiornika??
 • Level 10  
  niestety nie udało się niczym skleić. próbowałem różnych rozwiązań ale każde pod wpływem temperatury okazywało się nieskuteczne. jedyne wyjście to wymienić zbiornik na nowy a to już koszt ok 500zł.
 • Level 9  
  Ja swój jadę dzisiaj spawać . Powinno pomóc . Jak nie to są na allegro używki za 100 ...
 • Level 10  
  widziałem te używki tylko pytanie jak długo one wytrzymają. ze spawaniem jest też problem. gość, który tym się zajmuje powiedział że zbyt cienka folia do spawania....
 • Level 9  
  spawanie nic nie dało, woda znalazła sobie drogę, kupiłem na allegro ten, wygląda zacnie a za 100 z wysyłką nic lepszego sie nie wymyśli
 • Level 10  
  niestety, na uszkodzenie zbiornika jest tylko jedna rada - wymiana na nowy (inny sprawny technicznie).