Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW T5 2.5 TDi - Przy włączeniu centralnego zamka ciągle świecące kierunkowskazy.

kubuswujo 07 Nov 2013 14:28 4656 2
    kubuswujo
    Level 12  
    Witam!

Mam taki oto problem, jest VW Transporter T5 2006 rok 2.5 TDi w którym pewnego razu przestał chodzić centralny zamek, z niewiadomych przyczyn.

Podłączyłem się pod VCDS bo myślałem, że trzeba dopasować od nowa kluczyki jednak nie mogłem się połączyć ani z :
    46 - Moduł komfortu ani 35 - Centralny zamek
    Zacząłem sprawdzać kable i doszedłem do modułu komfortu, który znajduje się pod siedzeniami pasarzerów w sprzodu.
    Tam sprawdziłem, że na żadnym pinie nie ma napięcia(+).
    Więc przeciągłem na krótko, plusa z żarówki wewnetrzej do plusa w module komfortu; grubszy kabel czerwony z niebieskim paskiem.
    Od tego czasu mogę już połączyć się z 46 -modułem komfortu. gdzie w adaptacji pisze ze jest jeden kluczyk zaprogramowany.

I teraz problem; przy otweiraniu lub zamykaniu centralnego zamka z przycisku na kluczyku, zapalają się wszystkie kierunkowskazy na stałe i nawet odpalenie/zgaszenie silnika tego nie kasuje po prostu ciągle się palą dopóki nie odłączę znów akumulatora.

Myślałem, że to wina alarmu Logic Can Steinfford jaki jest tam zainstalowany, ale pisałem do producenta i kazał odpisał, że za kierunkowskazy odpowiedzialne są 4 białe kable, lecz po ich odcięciu nadal to samo.
    Po odłączeniu całego alarmu także nadal te same obiawy.

na VCDS przy wejściu w Bordnetz wyświetla się bład o module komfortu- no connection.
    Dodam, że kable w Bordnetz i module komfortu są wszystkie czyste, nie zaśniedziałe, nie zalane.

Jak rozwiązać ten problem? szukałem dużo w google ale najczęsciej taki rpbolem był spowodowany przekaźnikiem na kierunkowskazy w alarmie, niestety ale tutaj alarm wykluczam, bo bez niego są identyczne obiawy.
    blur
    Level 22  
    Jak już masz ten moduł na wierzchu to go otwórz i zobacz czy nie jest zaśniedziały. Trochę wilgoci pod wykładziną i moduł na śmietnik.
    kubuswujo
    Level 12  
    Dzięki, robiłem to juz i patrzyłem, na początku.

Ale mam rozwiązanie:
    okazało się, że podłączanie pod żarówke wewnętrzną jako plus (bo łatwy dostęp)
    nie było dobrym pomysłem. Wystarczyło użyć lepszego kabla i podłączyć pod pewniejsze źródło prądu (+) i podłączyć jeszcze raz (-) do lepszej masy i zaczęło chodzić.
    Pewnie świecenie cały czas kierunkowskazami to jakiś sygnał, że coś jest nie tak.
    Dojście do tego zajęło mi cały dzień;/
    Ale trzeba uczyć się na błędach i będzie dla potomnych jeśli coś takiego się pojawi.
    Nie zmienia to jednak faktu, że gdzieś z jakiegoś powodu musi być przerwany kabel/kable. Bezpieczniki oczywiście OK.

Mam jeszcze jedno pytanie przy okazji, czy da się w tym samochodzie pod VCDS uruchomić domykanie szyb z kluczyka? Jak przytrzymam dłużej w zamku to się domykają, ale pod VCDS nie mogłem znaleźć tej funkcji;/
    I ewentualnie jesli nie pod VCDS czy będą działały te moduły z allegro z samochodem który ma CAN?