Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

de Dietrich WHE 2.24 - NIE GRZEJE

07 Lis 2013 16:51 4443 17
  • Poziom 7  
    Witam
    posiadam od trzech lat kocioł de Dietrich whe 224,ostatnio wyłączył się i nie można go uruchomić.Po włączeniu zasilania zaświecają się wszystkie kontrolki na ułamek sekundy następnie słychać ze dwa kliknięcia ,szum pompy jednak potem wyskakuje czerwona dioda ta ze znakiem przekreślonego ognika.Czerwona dioda się świeci a zielona z kranikiem szybko mruga.Po zresetowaniu robi to samo . Raz na 50 odpaleń udało się go odpalić . Zauważyłem ze piec nie załącza wentylatora ani nie ma iskry.Z instrukcji pieca wynika ze mam problem z czujnikiem powietrza,jednak sprawdziłem go i to nie to.W servisie powiedzieli ze pewnie iskrownik padł koszt około 1500. Byłbym wdzięczny za pomoc i jakieś porady .
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Presostat sprawdza dwa stany pracy wentylatora. Najpierw automatyka sprawdza stan spoczynkowy, następnie włącza wentylator i sprawdza czy się przełączył presostat.
    Jeżeli presostat od razu jest załączony to kocioł nie włączy wentylatora.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 7  
    A czy presostat w stanie spoczynkowym ma mieć otwarty kontakt czy zamknięty,jak mierze go miernikiem?
    Nie pamiętam jaki jest tam presostat. Jeżeli ma dwa przewody to rozwarty, jeżeli trzy przewody to przełącza.
    Najlepiej podłączyć miernik i dmuchając sprawdzić czy zwiera i rozwiera puszczając.
  • Poziom 7  
    Jest dwużyłowy.ale znalazłem schemat na sterowniku i wynika z niego ze ma być otwarty a jak zasysa to zamknięty .Po sprawdzeniu tak tez robi, jak mu robię podciśnienie to zamyka kontakt.Nie wiem dlaczego jednak piec pokazuje ten błąd jak presostat działa poprawnie?
    Możliwe uszkodzenie wentylatora, jego zablokowanie czymś lub spalony przekaźnik wentylatora na płycie głównej.
  • Poziom 7  
    Własnie sprawdziłem wentylator i działa poprawnie ,słychać tez presostat jak się zamyka i otwiera jak włączam wentylator.
    Wcześniej pisałeś, że wentylator nie startuje, a usterka wskazuje na awarię wentylatora.
    Może jest zbyt duża rezystancja styku?
  • Poziom 7  
    Jak wentylator jest podłączony do pieca to się nie włącza .Mogę go włączyć jak odepnę go od pieca i podam zewnętrzne zasilanie 240 v.
    Więc trzeba szukać przyczyny na płycie. Możliwe, że uszkodzony jest przekaźnik lub przewody od presostatu.
  • Poziom 7  
    Przewody sprawdziłem.
    Włącz kocioł, policz do 10 i dmuchnij w presostat. Jeżeli palnik wystartuje to wina po stronie wentylatora.
    Jeżeli wystartuje to trzymaj maks kilka sekund 3s do 4s nie dłużej.
    Prawdopodobnie będzie uszkodzony przekaźnik na płycie głwónej.
  • Poziom 7  
    Próbowałem jak Pan sugerował jednak bez skutku, jak doliczam do 4 to już się pojawia czerwone światełko to z przekreślonym ognikiem.Czyli bardzo szybko. Zastanawiam się jaka jest sekwencja startu .Bo błąd wyskakuje w 4 sekundzie po odpaleniu lub zresetowaniu czy nawet wyciągnięciu wtyczki i włożeniu jej z powrotem.
  • Poziom 11  
    Witam.

Mam podobny kłopot z tym piecem. Otóż coraz częściej nie włącza się po odkręceniu ciepłej wody. Z oc, puki co jest wszystko ok.
    Zdarza się, że piec wyłącza sią podczas poboru ciepłej wody i trzeba kilka razy zamykać i otwierać kran aby wystartował.
    Nie sygnalizuje żadnych błedów.
    Czujnik poboru wody przy delikatnym otwarciu wody zaczyna ładnie mrugać na czerwono a przy pełnym, świeci cały czas.
    Wentylator sprawny.
    Piec ma 4 lata.

Gdzie szukać usterki?
    W konserwacji, a bardziej w jej braku.
    Zleć serwisowi przegląd techniczny kotła.
    Wymień serwisantowi swoje uwagi co do pracy kotła.
  • Poziom 38  
    Serwis kociolka bylby wskazany.
    Prawdopodobnie na przelotach obiegu sa zwezenia spowodowane osadami kamienia.
  • Poziom 11  
    Witam,
    miałełem płytę do naprawy. Uszkodzony okazał się przekaźnik wentylatora tzn procesor załączył go ale styki prądowe były wypalone. Po wymianie płyta działa jak nowa.
  • Poziom 11  
    Witam.

Problem z moim piecem wydaje się być chwilowo rozwiązany.
    Niestety nie ominie mnie wymiana turbinki do ciepłej wody.
    Czy macie jakiś namier gdzie można ją kupić?

Nr katalogowy producenta - 300024680 - Turbina.
    Piec - WHE 2.24 FF-3S

Potrzebuję 2 szt. (sąsiad ma identyczny problem).

W razie ofert prosze na priv.