Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stihl 025 - regulacja wolnych obrotów

rokitno20 07 Lis 2013 17:25 4479 5
  • #1 07 Lis 2013 17:25
    rokitno20
    Poziom 2  

Witam
    wyczyściłem gaźnik wymieniłem wszystkie membramy oraz uszczelki, a także sitko
    Sytłacja trochę się poprawiła mianowicie na wysokich obrotach już nie gaśnie odpala bez problemu, natomiast przy próbie regulacji biegu jałowego łańcuch cały czas się kręci. czasami z odpowietrznika wypływa benzyna czy jest możliwe że jest zapchany przewód paliwowy bądź odpowietrznik. Proszę o szybką odpowiedź.

1 5
  • #2 07 Lis 2013 17:37
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

Miałem podobne problemy jak opisujesz ,ze swoją. Okazało się że potrzebna była wymiana uszczelniaczy na wale korbowym(ten od sprzęgła był szczególnie zużyty), po wymianie jak ręką odjął.

0
  • #3 07 Lis 2013 20:12
    2056504
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 11 Lis 2013 15:36
    helena33
    Poziom 27  

Może trzeba sprawdzić sprężyny sprzęgła, mogła któraś pęknąć bądź się już wyciągnęły.
    W razie gdyby ze sprzęgłem było by ok, trzeba sprawdzić szczelność- uszczelniacze lub przewód impulsowy.

0
  • #5 15 Lis 2013 20:05
    pawel980
    Poziom 16  

Jeśli pilarka nie reaguje na regulację wolnych obrotów biegu jałowego i kręci łańcuchem to znaczy iż ma zbyt ubogą mieszankę ''L'' bądź zasysa lewe powietrze, proponuję sprawdzić szczelność wszystkich złączek, czułe ucho pozna pracę silnika jego taktowanie tzn. mieszankę, sprężyny sprzęgła mogą być wyciągnięte, lecz nie należy wykluczać gaźnika samo przedmuchanie oraz wymiana membran może nie dać rezultatów osady osadzone dalej zostaną. Pozdrawiam

1
  • #6 22 Wrz 2014 17:27
    rokitno20
    Poziom 2  

udało się naprawić
    wymieniłem uszczelniacze na wale

-1