Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki bezprzewodowe - odbiornik radia

anymorez 07 Lis 2013 18:15 1749 4
  • #1 07 Lis 2013 18:15
    anymorez
    Poziom 9  

Witam,
    posiadam słuchawki bezprzewodowe, które mnie w dość spory sposób irytują. Chodzi tu o odbiornik sygnału od nadajnika, który jest podpięty do komputera odbiera również bez przerwy odbiera sygnał radia.
    Gdy odbieram fale pochodzące z nadajnika podpiętego do kompa, czasem słyszę fale radia, co przerywa moją rozmowe, np. na skype.
    Dostałem się do płytki, gdzie zrozumiałem, że odbiornik obiera sygnał radia i od komputera. Czy jest sposób, by kompletnie odciąć sygnały radia?
    Pozdrawiam

pl.tinypic.com/r/2hncls5/5 - w dolnej części nad "KY020...", niewiele nad 2.5T znajduje się odbiornik

0 4
  • #2 07 Lis 2013 20:54
    zodiakmenda
    Poziom 21  

Hmm pamiętam że wzmacniacze m.cz. też odbierały sygnał z radia ale w określonych miejscach w domu i na odpowieniej wysokości jak przyłożyłem ucho do głośnika to wyraźnie słychać było radio, spróbuj odbiornik w inne miejsce dać to samo nadajnik pochodź po pokoju i zobaczysz czy pomogło.

0
  • #3 08 Lis 2013 21:04
    Papisotoromek
    Poziom 12  

Niektóre układy już tak mają, jak znajdziesz się w odpowiednim miejscu zbierasz radio :) Podaj częstotliwość sygnału z nadajnika i zakres odbiornika, może coś wykombinujemy :)

0
  • #4 09 Lis 2013 15:14
    anymorez
    Poziom 9  

Radio działa w zakresie częstotliwości 86-108Mhz. Mój nadajnik jest zasilany przez zasilacz stabilizacyjny 4,5v, bo korzystając z baterii w nadajniku, to wtedy te słuchawki są do wyrzucenia
    Nadajnik:
    częstotliwość pracy 88.3±0.5MHz
    modulacja FM
    rodzaj wtyczki: stereo 3.5mm lub RCAx2
    Odbiornik (słuchawki):
    zakres odbieranych częstotliwości: 86-108MHz
    zasilanie 2 baterie AAA
    Pasmo przenoszenia: 20Hz-20.000Hz
    Połączenie: Bezprzewodowe

0
  • #5 09 Lis 2013 18:29
    Papisotoromek
    Poziom 12  

I wszystko jasne :)Słuchawki działają w zakresie pasma radiowego, więc siłą rzeczy je wyłapują :)

0