Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nec e228. Jak uruchomić Bluetooth i IR?

jlo_ruin 20 Mar 2005 14:39 4884 18
    jlo_ruin
    Level 11  
    Mam kłopot z bluetooth i IR.Czy ktoś może mi pomóc? Nie wiem,jak się go uruchamia w Nec e228.Czekam na odpowiedź.Mój e-mail to jlo_ruin(malpa)o2.pl
  • Helpful post
    eS.
    Level 11  
    228 nie ma ani irdy ani bluetootha
  • Helpful post
    kiemol
    Level 11  
    Potwierdzam w tym typie nec'a nie ma tych rzeczy.
    jlo_ruin
    Level 11  
    Mam pytanie co WAPu.Moze ktoś wie jak go uruchomic w NEC e228?Czekam na reaktywacje witryny nec3g.info podobno to jest najlepsze źródło informacji o konfiguracjach NECów.Gdyby ktoś miał jakieś wiadomości na temat konfiguracji NECa e228(WAP i Odbieranie MMSów)to prosze o pomoc.Pozdrawiam.jlo_ruin
  • Helpful post
    eS.
    Level 11  
    Moj nec ma ok 2 tygodnie :) Konfiguracja wap'u zalezy chyba od siecie w jakiej masz tel. Osobiscie mam simplusa

------------text z http://www.necsite.prv.pl/----------------
    KONFIGURACJA INTERNETU W NECU E228

Witam, wypróbowany sposób, na to jak skonfigurować internet w telefonach nec e228 i nec e313, działa podobno także na innych necach. Cały opis będzie na przykładzie neca e228 w pozostałych może być trochę inaczej ale powinno działać. Będę pisał punktami (tak chyba łatwiej i szybciej wszystko pójdzie).

1. Wybieramy "APN"

a) wchodzimy do menu

b) zakładka "settings"

c) dalej "network setup"

d) i do "APN"

e) wciskamy na "APN 3"

f) teraz lewym przyciskiem na "edit"

g) wpisujemy nasz "handest code" domyślnie chyba 0000

h) wpisujemy jakąś nazwę

i) schodzimy w dół i wpisujemy adres strony startowej u mnie (mam w idei) musi to być www.idea.pl tu chyba trzeba wpisać stronę swojego operatora.

j) zatwierdzamy na ok

k) cofamy się wybieramy "select APN"

l) wybieramy "APN 3"

m) wychodzimy z menu

2.

a) teraz wciskamy ten znaczek od internetu (ten z prawej)

b) zaczyna się ładować strona, wciskamy "cancel"

c) czekamy kiedy zamiast "cancel" pojawi się "refresh"

d) wciskamy przycisk funkcyjny (ten z trzema kropkami)

e) schodzimy w dół i wchodzimy w "enter url"

f) wpisujemy adres pod który chcemy wejść i potwierdzamy.

--------------------------------------------------------------------------------
    Jak po tej instrukcji nie zadziala to moze musisz najpierw wlaczyc gprs,
    --mi to pomoglo :)

*101*11*02# - wlacz gprs/mms w simplusie.

pozdrawiam Lukasz
    jlo_ruin
    Level 11  
    Jak mam włączyc *101*11*02# -gprs/mms w simplusie? Jestem trochę niekumaty w tych sprawach.Mam zadzwonic pod jakiś numer,czy poprostu mam pój sc do jakiegoś salonu plusa i tam zapytac o uruchomienie gprs-u w moim necku?Bardzo mi milo,ze starałeś sie mi pomóc(WIELKIE DZIEKI!!!!!!) Jak mozesz to daj mi znac jak mam to zrobic z tym simplusem.To mój e-mail: jlo_ruin(malpa)o2.pl. Pozdrawiam.jlo_ruin

Dodano po 12 [minuty]:

It's alive!!!!! Wielkie dzięki!!!!!Gdbys czegoś potrzebował daj znac.Postaram się pomóc.Pozdrawiam.jlo_ruin
    system69
    Level 2  
    witam moze wiecie czy da sie zwiekszyc czas nagrywania filmiku 25 sec to troche malo (chodzi mi o telefon NEC 228 )
    eS.
    Level 11  
    trzeba zmniejszyc jakos filmu to czas sie wydluzy do 1 min.
    system69
    Level 2  
    jak wlaczyc GPRS w necu 228 siec ide nowy pop ?
    jak to jest z tym USB mam niby wszystko dobrze skonfigurowane stery wgrane a jak chce cos wgrac to mi wyskakuje

unable to start data transfer .pleas connect the USB cable.

??
    system69
    Level 2  
    wszystko juz super smiga teraz mam inne pytanie :/ wiecie moze jak wgrywac jave z kompa do tego telefonu ?? GPRS jest platny .....??
    WoŹnY
    Level 28  
    Javy po kablu nie da się, przerabiałem to (moja laska ma neca) Jedyne rozwiązanie to GPRS. Koszt z tego co pamiętam w popie to 30gr/ 50kB czy jakoś tak więc nie będziesz płakać.
    eS.
    Level 11  
    Mi w simplusie strasznie ciagnie kasy. Staram sie szybko cos sciagnac by zbyd dlugo nie siedziec na wapie bo za przegladanie raczej tez sie kase placie. Sciagniecie gry zajmuje mi ok 1,5-2 min i zasysa mi ok 2 zl ... ehm, :(
    WoŹnY
    Level 28  
    W Idei napewno płaci się za pakiety danych a nie czas. Zresztą nie raz sprawdzałem siedząć po kilkadziesiąt minut w necie. Ponadto warto w ustawieniach wyłączyć obrazki, bo szkoda kasy na przegladanie czegos co i tak nas zwykle nie interesuje :d
    lelo1982
    Level 11  
    witam mam kabel sterowniki do e228 ale niemoge nic przeslac na telefon nie wykrywa mi go a stery sie zainstaluja bo w panelu pokazuje usb nec e228 co zrobic pomocy
    WoŹnY
    Level 28  
    A w menu => connecting wybrałeś połączenie usb ?

Jeśli tego nie włączysz to niestety nic nie prześlesz
    Janusz Głód
    Level 11  
    Witam W tym tygodniu dopiero mam mi przyść NEC E228 i mam pytanie czy jak skonfigurować MMS WAP GPRS i inne w erze orza czy da się zgrywać zdjęcia i filmy poprzez kabel oraz mp3 czy trzeba przez neta wgrywać jak jaVe
    Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź
    piotrholly
    Level 13  
    co sie tak wszyscy uparli na ten wap??? w tym necu go nie ma, jest xhtml, a swoja droga wpolczucia wlascicielom tego wynalazku, osobiscie nie mam juz nerwow :cry:
    stecu100
    Level 1  
    witam mam problem mam nec-a kiedy wkładam karte pamięci wyskakuje komunikat ze jest ale nie moge jej włączyc jest to karta memory stic pro duo czy mozliwe jest to ze musi byc memory stic duo jak mozecie to miszcie na maila stecu47(malpa)wp.pl