Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grzejnik drabinkowy - Zimny grzejnik drabinkowy - złe zawory?

tommy 07 Nov 2013 19:16 12621 16
    tommy
    Level 9  
    Witam,

opiszę mój problem - grzejnik łazienkowy podpięty pod świece w bloku, 1 piętro - nie grzeje. Odpowietrzany na 100 sposobów , nie działa. Czy problemem mogą być niewłaściwe zawory ( za mały przepływ, za duże opory )? Bo nie innego mi nie przychodzi już do głowy, odpowietrzałem górą, dołem, zasilaniem , powrotem, spuszczałem wodę, napełniałem powrotem itd.

Ma ktoś może jakiś rozsądny pomysł lub zna odpowiedź na postawione pytanie o zawory. Zastosowany zawór kątowy arco.
    stanislaw1954
    Level 43  
    Pokaż na zdjęciu jak to podpięte.
    tommy
    Level 9  
    Grzejnik drabinkowy - Zimny grzejnik drabinkowy - złe zawory? Grzejnik drabinkowy - Zimny grzejnik drabinkowy - złe zawory?

Każda z rurek idący od świec ma 2 kolanka - grzejnik jest trochę cofnięty względem nich, stąd to obejście.
    Rurki są schowane w ścianie z gips kartonu, na ogólnym ujęciu ich nie widac. Grzejnik drabinkowy - Zimny grzejnik drabinkowy - złe zawory?
    stanislaw1954
    Level 43  
    Taki zawór daje się na powrocie,więc wydaje mi się,że założenie go na zasilaniu jest przyczyną niegrzania.
    tommy
    Level 9  
    Jak śrubunek na powrocie poluzuje, podstawię wiadro i lekko cieknie woda i jest przepływ to grzejnik się nagrzewa, ale potem jak zakręcę to się oziębia.

Czyli na zasilaniu może być tylko zawór termostatyczny? bo ten za bardzo dławi napływ?
    User removed account
    User removed account  
    tommy
    Level 9  
    Jasne że odkręcone:) Grzejnik drabinkowy - Zimny grzejnik drabinkowy - złe zawory?

Widok z góry.
    Czy ilość kolanek na krótkich odcinkach może mieć wpływ na nie grzanie?
    stanislaw1954
    Level 43  
    tommy wrote:
    Czyli na zasilaniu może być tylko zawór termostatyczny? bo ten za bardzo dławi napływ?
    Ja bym dał na zasilaniu jednak albo termostatyczny,albo jakiś zwykły-pokręcany lub kulowy.
    tommy
    Level 9  
    Czyli ten zawór może być montowany tylko na powrocie ? Ale chodzi o przepływ?
    Czy ten zawór jest skryzowanym zaworem dławiącym odpływ?
    Czym się zasadniczo różni zawór zasilający od powrotnego ?
    User removed account
    User removed account  
    tommy
    Level 9  
    Tak, zgoda , tylko że ty masz domek jednorodzinny z innym obiegiem i grzejniki poziome, a ja blok, łazienkę i grzejnik pionowy - i to może być problemem ...

Zawór powrotny puszcza w jedną stronę , jak dobrze rozumuję, no chyba że wyrównają się ciśnienia - powrotne i zasilające.
    Wstawienie go w rurę odpowiednią stroną jest jak najbardziej ok, to jest zupełnie inna sytuacja.

Świece - czyli pionowe rury w bloku przechodzące przez łazienki.
    User removed account
    User removed account  
    tommy
    Level 9  
    To dlaczego jest rozgraniczenie na zasilające i powrotne i każdy z producentów grzejników każe tego przestrzegać?
    Może chodzi o przepływy i kąty? Sąsiad ma identyczny schemat i na zasilaniu ma termostat i wszystko ok.
    User removed account
    User removed account  
    kudłaty79
    Level 15  
    Witam . Mam pytanie czy jak jest podłączony ten grzejnik to dołem pomiędzy zaworami choć trochę się grzeje i gdzie dokładnie podpięty jest grzejnik.

Spotkałem się z podobnym problem u kolegi z grzejnikiem w starej instalacji w bloku . Pomogło podłączenie na krzyż. Ale tez dokładnie nie wiemy jak będzie u ciebie. Szkoda psuć ściany :)
    .
    tommy
    Level 9  
    Dołem między zaworami nie grzeje, czasem jest tak że do zaworu zasilającego tak jakby dojdzie woda bo jest ciepły, ale nie ma przepływu bo grzejnik jest zimny i zawór powrotny też.
    No a grzejnik jest podpięty w rury pionowe w łazience w bloku.
    tommy
    Level 9  
    Zaobserwowałem jeszcze jedną rzecz, przykręcanie , np. do połowy zaworu zasilającego powoduje że grzejnik robi się lekko letni.Poeksperymentuje jeszcze z powrotnym.
    Mam ktoś jakiś pomysł na regulację zaworami?