Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SEAT,LEON,ASV - Szarpie lekko przy rozpędzaniu na 2,3,4 biegu przy ok 2000 obr.

kalbar11 07 Lis 2013 19:58 4416 1
  • #1 07 Lis 2013 19:58
    kalbar11
    Poziom 6  

Witam. Od jakiegoś miesiąca auto ( seat leon 1.9 tdi 110 km, asv ) lekko szarpie przy rozpędzaniu gł. na 234 biegu przy obrotach w granicach 2000, na poczatku nie zawsze to wystepowalo ale ostatnio coraz czesciej, kiedy samochod sie dobrze rozgrzeje szarpanie z reguly ustepuje. Zastanawiam sie czy nie termostat bo wskaznik temp. wariuje- czasem pokazuje rowno i lapie normalnie 90 stopni a czasem wogole sie nie podnosi lub lapie 90 i w trakcie jazdy spada np. na 70. Myślałem też czy nie wtryski zawodzą lub pompa, dodatkowo czasami odcina mi turbine i zapala sie "check" zamochod sie zamula ale nie wiem czy to ma cos wspolnego z tym szarpaniem na zimnym silniku.Szarpie najcześciej na zimnym silniku gdy bardzo delikatnie sie przyspiesza.POMOCY :/

Dodano po 4 [minuty]:

Jako jedną z przyczyn podejrzewam tez filtr paliwa ktory co prawda ostatnio wymienialem ( FILTRON) w ktorym rano gdy zagladam pod maske stoi 2 cm babel powietrza, mechanik twierdzil ze sie nie zapowietrzyl wogole w trakcie wymiany ale babel stoi, auto na wolnych obrotach pracuje plynnie z ssaniem tez nie ma problemu,

Dodano po 4 [minuty]:

Jeszcze jeden dziwny objaw po odebraniu go ostatnio od mechnika gdzie zmieniali sprzegielko do alternatora z silnika auta slychac bylo syczenie powietrza typowy dzwiek jakby powietrze schodzilo przez wentyla z kola, pojawia sie on z reguly gdy po przebytej trasie schladzam na postaoju turbine to po jakich 30 sekundach zaczyna syczec.

• #2 03 Sty 2014 18:21
    .Becks.
    Poziom 9  

Pompa, turbo, sprzęgło, zawieszenie, układ napędowy.