Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw,bora,AUM 1.8t - świeci sie abs esp brak świateł stop

07 Lis 2013 22:28 1785 8
  • Poziom 6  
    Witam.
    mam Bore z 2002r 1.8 T 150 KM zaświeciły mi sie kontrolki od abs i esp równocześnie zanikły światła stop co mam sprawdzić na początek ? za pomoc dzięki :!:
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wyłącznik stopu przy pedale , wymień profilaktycznie.
  • Poziom 6  
    czy jest mozliwe że właśnie przez ten włącznik stopu świecą sie w/w kontrolki ?
  • Poziom 29  
    Wymień a się dowiesz.
  • Poziom 6  
    siema faktycznie czujnik był zepsuty zapatka w nim nie trzymała i wciskał sie do konca dzisiaj go wymieniłem i światła stopu działają zgasła kontrolka od abs ale świeci nadal esp! wiec moje pytanie jest takie gdzie znajduje sie sensor od esp?

Dodano po 5 [minuty]:

w starym czujniku jak wyciągłem ten czpień to stop działał ale po kilkukrotnym przyciśnieciu hamulca czpien chował sie do końca tak ze pedał hamulca po wcisnieciu go nie zwalniał tylko zostawał w srodku a wymiana nowego sensora zajeła ok 10 min i gotówka dla mechanika została w kieszeni :D
  • Poziom 43  
    Esp od razu nie zgasnie.
  • Poziom 29  
    Jeżeli ESP po jakimś czasie samo nie zgaśnie to trzeba zrobić adaptację.
  • Poziom 6  
    siema faktycznie po 3 dniach abs i esp zgasło ale profilaktycznie dzisiaj zmieniłem sensory abs wszystkie na nowe i tylne hamulce razem z tarczami na nowe mysle ze narazie nic sie nie zaswieci :D mam jeszcze jedno pytanie ale napisze go w nowym temacie pozdro
  • Poziom 43  
    Dziki87hub napisał:
    siema faktycznie po 3 dniach abs i esp zgasło ale profilaktycznie dzisiaj zmieniłem sensory abs wszystkie na nowe i tylne hamulce razem z tarczami na nowe

No normalnie to nienormalne.