Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie pod laptopa kina domowego

J0gurT 07 Lis 2013 22:51 1944 11
  • #1 07 Lis 2013 22:51
    J0gurT
    Poziom 6  

Witam,

posiadam laptopa marki toshiba ---> www .toshiba.pl/discontinued-products/satellite-l670-16m/ o takich parametrach jak w linku.
    PS. usuńcie spacje po www,, bo nie moge wstawiać jeszcze linków.
    Czy dałoby radę podpiąć pod niego kino domowe z dźwiękiem 5.1 przez HDMI? Ewentualnie przy użyciu zewnętrznej karty dźwiękowej? Dodam, że kina jeszcze nie mam a dopiero planuje kupić, mógłby mi ktoś poradzić jakie wejście musi posiadać żeby nie było większych problemów z podłączeniem?
    Z góry wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi, mam nadzieje że trafiłem z tematem w dział.

0 11
  • Pomocny post
    #2 07 Lis 2013 23:23
    anmedia
    Poziom 39  

Nie powinno byc problemu zwlaszcza ze na stronie ktora podales masz informacje Obsługa audio w formacie HD.
    Skoro masz watpliwosci, przygotuj sobie film z dzwiekiem DD5.1 i udaj sie do sklepu, podlacz i sie na 100% upewnisz.

0
  • #3 08 Lis 2013 00:15
    J0gurT
    Poziom 6  

dzięki za szybką odpowiedź :). Na dniach pójdę i spróbuje i spróbuję się podłączyć. Miałem trochę wątpliwości bo jest dużo wątków/tematów w sumie trochę starych o problemach z takim podłączeniem, że dźwięk wychodzi tylko 2.0.

0
  • #4 08 Lis 2013 01:01
    anmedia
    Poziom 39  

J0gurT napisał:
    że dźwięk wychodzi tylko 2.0.

Tak tez sie moze zdazyc w twoim przypadku, jezeli bedziesz stosowal oprogramowanie systemowe. Dlatego tez przed ewentualna proba zaopatrz sie w dowolny platny program WinDVD lub PowerDVD (kazdy dziala przez 30 dni z pewnymi ograniczeniami dla plyt bluray) tak abys mial mozliwosci odpowiednich ustawien sygnalow cyfrowych na odpowiednie wyjscia. Tym bardziej ze oba programy maja mozliwosci wymuszajace swoje ustawienia. W tym konkretnym przypadku nawet dla ustawien systemowych 2.0 program potrafi wymusic np na wyjsciu HDMI dzwiek 5.1.

0
  • #5 12 Lis 2013 20:09
    J0gurT
    Poziom 6  

mam problem, ponieważ laptop wcale nie wykrywa mi podpiętego kablem hdmi kina... a w opcjach "dźwięk" realtek hdmi output ma status jako niepodłączone. Mógłby ktoś pomóc?

0
  • #6 12 Lis 2013 20:11
    anmedia
    Poziom 39  

No tak, a kino domowe posiad HDMI IN?

0
  • #8 12 Lis 2013 20:22
    anmedia
    Poziom 39  

Jaki jest model tego kina, najlepiej zrob zdjecie gniazd.

0
  • #9 12 Lis 2013 20:45
    J0gurT
    Poziom 6  

hmmmm, little fail, ma tylko hdmi out. W sklepie nie mogłem sie podłączyć bo niby towar nie był na półce i nie mogli zapakowanego otwierać, a le gość zapewniał mnie że będę mógł podpiąć to kino pod lapka. hmm może jest jakiś inny sposób? np przez audio in? Czy ewentualnie wymienić kino na jakieś z hdmi in? kino to Sony DAV-TZ140. Zdjęć nie mogę wstawić bo puki co mam dostępny tylko telefon a zdjęć nie robi wyśmienitych.

0
  • #10 12 Lis 2013 20:49
    anmedia
    Poziom 39  

J0gurT napisał:
    a le gość zapewniał mnie że będę mógł podpiąć to kino pod lapka.

Niech zgadne cos w stylu mediamarkt? Pewnie zapewnial bo wiekszosc kin posiada przynajmniej jedno AUX IN (ale tutaj 5.1 nie uzyskasz), troche lepsze posiadaja juz np SPDIF IN (tutaj rowniez nie uzyskasz bo karta nie ma wyjscia cyfrowego) a te z gornej polki HDMI IN.
    J0gurT napisał:
    hmm może jest jakiś inny sposób?

Tak, oddac do sklepu. I jak bedziesz oddawac to przypomnij "gosciowi" ze Cie zapewnial ze ma IN. Bo teraz zostanie ci gadget w domu.

Dodano po 2 [minuty]:

J0gurT napisał:
    Czy ewentualnie wymienić kino na jakieś z hdmi in?

Takie kino z regoly jest duzo drozsze.

J0gurT napisał:
    Zdjęć nie mogę wstawić

Skoro znalalzes przyczyne to sa one zbyteczne.

0
  • #11 12 Lis 2013 21:24
    J0gurT
    Poziom 6  

ok, jutro pójdę to załatwić z samego rana. Dzięki

ehh, dokładnie mediamarkt... i z tego co sprawdzam masz racje o hdmi in ciężko u nich, najlepsze jest to że nie opisują przy produkcie czy to jest in czy out tylko ogólnikowo. Chyba, że mógłbym wymienić na jakieś ze SPDIF IN, i dokupić np kartę dźwiękową zewnętrzną?

Dodano po 29 [minuty]:

Żeby nie było drugiego niedomówienia ze sprzedawcą to to kino będzie ok? http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Home/H...ystems/Component+Home+Theater+Systems/HTP-071

0
  • Pomocny post
    #12 13 Lis 2013 16:28
    anmedia
    Poziom 39  

J0gurT napisał:
    ehh, dokładnie mediamarkt... i z tego co sprawdzam masz racje o hdmi in ciężko u nich, najlepsze jest to że nie opisują przy produkcie czy to jest in czy out tylko ogólnikowo

Pamietaj ze to jest sklep ..... Dlatego tez tam panuje pewna zasada im mniej klient wie tym wiecej sie sprzedaje. A pracownicy czesto wiedza mniej niz zwykly klient ktory przeczyta kilka czasopism przed zakupem.

J0gurT napisał:
    Chyba, że mógłbym wymienić na jakieś ze SPDIF IN, i dokupić np kartę dźwiękową zewnętrzną?

Drogie modele laptopow posiadaja wyjscia cyfrowe (w tej chwili coraz mniej jest takich bo wszystko jest pakowane poprzez HDMI) Co innego stacjonarny komputer. Czesto juz sredniej jakosci plyta glowna posiada jedno z wyjsc lub dwa cyfrowe. Dodatkowo dobra karta graficzna i masz jeszcze inna mozliwosc jaka jest HDMI z audio.

J0gurT napisał:
    Żeby nie było drugiego niedomówienia ze sprzedawcą to to kino będzie ok?

Przeciez wystarczy spojrzec z tylu, widzisz ze ma kilka gniazd HDMI IN, jedno coaxialne i jedno optyczne. Jest to niezbedne minimum. Z czasem jak dokupisz jakis sprzet moze brakowac wejsc optycznych - osobiscie nie jestem zwolennikiem HDMI (kazde urzadzenie podlaczone do kina wymusza wlaczenie tego wlasnie kina)

0