Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Myjka ciśnieniowa karcher 620M sama się włącza

przymrozek2 08 Nov 2013 07:34 12777 3
 • #1
  przymrozek2
  Level 2  
  Witam. Zakupiłem ostatnio używaną myjkę ciśnieniową karcher 620M. Mój problem polega na tym , iż po podłączeniu do zasilania i podpięciu wody i załączeniu nie naciskając spustu pistoletu myjka załącza się i wyłącza sama tzw. "szczekanie", tak jakby traciła ciśnienie. Dodam jeszcze, że po naciśnięciu spustu pistoletu działa normalnie. Wymieniłem zaworki ciśnieniowe, zaworki ssące , uszczelki na głowicy pomiędzy wysokim i niskim ciśnieniem i nic. Olej w porządku, ciśnienie robocze też,głowica wydaje się być w porządku, a szczeka :). Zauważyłem że pomiędzy pierścieniami uszczelniającymi tłoki znajdują się plastikowe pierścienie i są delikatnie pęknięte oraz otworami technologicznymi przez które je widać leje się woda. Czy tak ma być, a może to jest przyczyna? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
 • #2
  MobilTruck
  Level 31  
  A zawór w lancy nie puszcza przypadkiem?Osobiście miałem taki przypadek z moim HDS-em,gdzie delikatnie puszczał zaworek w lancy.przyłóż ucho do zaworu to będzie słychać,a najlepiej odkręć sztyce od pistoletu i obserwuj czy nie wyciska się pomału woda.
 • #3
  wiesiek3d
  Level 29  
  przymrozek2 wrote:
  Zauważyłem że pomiędzy pierścieniami uszczelniającymi tłoki znajdują się plastikowe pierścienie i są delikatnie pęknięte oraz otworami technologicznymi przez które je widać leje się woda. Czy tak ma być, a może to jest przyczyna?


  Chyba tak, bo tam traci ciśnienie.
 • #4
  JACU626

  Level 27  
  Poszukaj ubytków aluminium to stare myjki z dziwnym stopem. Nie przyjmuję ich do naprawy bo nieraz wymiana pierścieni i uszczelek między głowicami nie załątwia problemu, i wytłumacz klientowi że trzeba wymienić głowicę z uszczelnieniami za 380 zł jak kupił za 80 zł.