Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz SONY TA-AX310 Kilka pytań

AnoxeR 08 Lis 2013 11:29 975 2
  • #1 08 Lis 2013 11:29
    AnoxeR
    Uczeń

Witam, mam kilka pytań odnośnie tego wzmacniacza. Oto one:
    -Dlaczego słabo słychać wysokie tony(muszę je mocno podkręcać)
    -Jaka jest ich moc RMS na jeden kanał?
    -Jest uszkodzony, zużyty potencjometr, szczególnie najgorzej działa na 1-6, obecnie jest ustawiony na 8, czy ten potencjometr ma jakiś wpływ na wysokie tony, czy po prostu wzmacniacz jest daremnej jakości?
    -Są podpięte pod niego kolumny Jamo Studio 180 o mocy 100W, to że jest przester i go wyraźnie słychać na wysokich tonach to wiem, ale czy to, że niskotonowymi miota, jak chce to jest normalne ?
    -Czy po zmianie wzmacniacza na jakiś mocniejszy(min. 80W) kolumny zaczną lepiej grać i mocniej ?

Pytać, odpowiadać ;)

• #2 08 Lis 2013 12:34
    cezarjak
    Poziom 18  

Witam.
    Wegług noty katalogowej STK 465 bo taki z tego co pamiętam tam siedzi przy zasilaniu około 28 v symetrycznym jest wstanie oddać 30W.
    Nie bardzo rozumiem pod pojęciem ''słabo słychać wysokie tony",a na innych kolumnach lub z tymi kolumnami ale na innym wzmacniaczu też jest taki efekt?
    Może w kolumnach są głośniki wysokotonowe uszkodzone lub mają małą sprawność.A to że jak to Kolega ujął ''na wysokich tonach jest przester'' jest jak najbardziem normalne po podkręceniu wysokich tonów ,bo na nich następuję przesterowanie końcówki mocy.
    Co do głośników niskotonowych to taka ich rola.

• #3 08 Lis 2013 12:50
    AnoxeR
    Uczeń

Rola rolą, ale bez jaj, żeby pod eltronem dawały te kolumny 2x mocniej i nie latały tak membrany, a pod diorą to wysoko-tonowe tak dawały, że na +1 już nie dało się do kolumn podejść...
    Nieco lepiej grają kolumny imago 70W, nawet bass jest mocniejszy, mimo ich niższej efektywności.
    Jamo 180 - 92 dB, 100W
    Imago - 87 dB, 70W

Coś mi się wydaje, że te 30W nie potrafi opanować 100 watowych kolumn, dlatego tak szarpie membraną w Jamo.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME