Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asrock Fatal1ty H87 Performance + Samsung HD322

marcin21d 08 Lis 2013 12:27 963 2
  • #1 08 Lis 2013 12:27
    marcin21d
    Poziom 2  

Witam, odebrałem wczoraj nowe części do komputera i płyta główna nie działa z podłączonym dyskiem Samsunga. Dysk nie jest nowy, został mi ze starego zestawu, dysk sprawny.

Komputer z tym dyskiem nie startuje, zawiesza się na logo producenta (za każdym razem), nie reaguje na nic - tylko reset. Dysk na innym komputerze działa bez najmniejszych problemów.

Z innym dyskiem (Hitachi 1TB) komputer pracuje prawidłowo, instalacja systemu bez problemu, praca systemu również.

Coś mi się przypomina, że były kiedyś problemy z dyskami Samsunga (bodajże seria F3) i Samsung wydawał wtedy nowe firmware(?). Do tego dysku nic jednak nie znalazłem. Wersja bios płyty 1.50, nowszej nie widać.

Dysk próbowałem podłączać pod różne złącza sata na płycie,zmieniałem kable, odpinałem wszystko co możliwe, podłączałem też z tym drugim dyskiem Hitachi (na nim system) i za każdym razem komputer staje w tym samym miejscu. Po odpięciu Samsunga wszystko działa jak należy.

Zestaw:
    Asrock Fatal1ty H87 Performance
    i5 4570
    Kingston 4GB 1600MHz CL9 (KHX16C9X3/4)
    Zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W modular
    dysk Samsung HD322HJ
    dysk Hitachi DeskStar 7K1000.C 1TB

Płyta, procesor, pamięć - nowe
    reszta - z poprzedniego komputera.

Problem mam z tym taki, że zależy mi aby system postawić na tym Samsungu bo Hitachi od nowości jest taki głośny, że mam go zwyczajnie dość.

Drugi poważny problem to spora obawa, że dysk Samsunga może nie być wyjątkiem i z innymi dyskami płyta też może mieć problemy.

Jaką mogę mieć teraz pewność że płyta jest 100% sprawna?

0 2
  • #2 08 Lis 2013 13:54
    pietia86
    Poziom 25  

W biosie (przy odłączonych dyskach) wyłącz pokazywanie loga producenta i napisz jakie komunikaty dostajesz jak już uruchamiasz z podłączonym dyskiem.

0
  • #3 09 Lis 2013 09:01
    marcin21d
    Poziom 2  

Copyright (C) 2012 American Megatrends, Inc.
    BIOS Date: 07/03/2013 21:34:16
    Press <CTR + P> to Enter MEBX setup menu

i w prawym dolnym rogu: A2

0