Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hella 152 ZFJ - Stare chromowane halogeny Hella a homolagacja

08 Lis 2013 12:36 2850 8
  • Poziom 9  
    Witam.
    Zakupiłem ostatnio do mojej corsy A 88r halogeny chromowane hella 18cm.
    Problem polega na tym że na kloszu ku mojemu zdziwieniu zamiast litery E w kółeczku znajduje się litera A. Wewnątrz obudowy halogenu znajduje się nalepka z oznaczeniem 152 ZFJ oraz moc żarówki. Pytanie czy mogę zastosować owe halogeny jako dalekosiężne według prawa czy nie oraz co owe A w kółku znaczy?
    Poniżej zamieszczam zdjęcia owego halogenu
    Pozdrawiam i dziękuję z góry za udzieloną pomoc

Hella 152 ZFJ - Stare chromowane halogeny Hella a homolagacja Hella 152 ZFJ - Stare chromowane halogeny Hella a homolagacja
  • Poziom 40  
    Obawiam się że A oznacza ze to światła postojowe.
  • Poziom 9  
    Te halogeny nie mogły być światłami pozycyjnymi zasilane są żarówkami h1 i świecą bardzo mocno(oślepiały by) założyłem je do samochodu i podłączyłem jako 2 parę świateł drogowych. Sprawdzają się bardzo dobrze oświetlają drogę bardzo mocno.
    Pozdrawiam
  • Poziom 40  
    A niestety oznacza pokojówki

Rzuć okiem na przykład tu
    http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=74878

Jeśli pytasz o stan prawny to jest właśnie taki co może oznaczać dla Ciebie problemy na przeglądzie czy w spotkaniu z policjantem który będzie czegoś usilnie szukał.
  • Poziom 9  
    W przypadku świateł drogowych nie miałem jako tako z tym problemu kilka kontroli drogowych. Według opisu pasowałoby jako postojowe ale za mocno świecą, kolejna sprawa ze te halogeny są bardzo stare i nie potrafię znaleźć na ich temat żadnych informacji wiec mogły powstać jeszcze przed homologacja europejska. Kolejna sprawa jest to ze litera a oznaczająca pozycyjne nie jest w kółeczku według przepisów. A tych halogenach znajduje się właśnie w kółku to jest zastanawiającą rzeczą.
  • Poziom 40  
    Pytanie czy nie są przerabiane w warunkach domowych ew ktos klosz wymieniał jeśli tak to niestety problem może się zdażyć, jak sie trafi upierdliwiec to jemu to A na kloszu starczy.
  • Poziom 9  
    Sęk w tym ze wyglądają na oryginalne noszą logo hella i idealnie pasują ale nigdy nie mogę być w 100% pewny. Założyłem je wiedząc ze może być z tym problem wiec wiem czym to grozi. Fakt światełka trzymają klimat lat 80 tego auta a że jako drogowe są używane wiec nie używam ich na co dzień. Tak czy owak bardzo dziękuje za odpowiedz myślę ze temat jest wyczerpany z tej strony. Może znajdzie się osoba która ma jakieś informacje na temat tych halogenów nigdy nie wiadomo.
    Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jaka tam żarówka siedzi? Gniazdo wygląda na oryginalne? Sądząc po ryflowaniu, to są reflektory dalekosiężne. Literka "A" chyba faktycznie jest oznaczeniem sprzed unifikacji i trzeba szukać po oznaczeniach historycznych.
  • Poziom 9  
    Harówka H1 mocowanie jest oryginalne tzn na takowe wygląda.
    Nie chce prosić wszystkiego na tacy, ale nie potrafiłem znaleźć właśnie starych oznaczeń an reflektorach.