Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki komputerowe do 350zł?

k0rdian 08 Lis 2013 12:57 1839 7
  • #1 08 Lis 2013 12:57
    k0rdian
    Poziom 17  

Witam.

Jakie głośniki komputerowe możecie mi polecić do 350zł? Na Allegro bombardują Genius'em, ale jakoś średnio jestem przekonany. Zależy mi na czystości dźwięku i głębokości basu.

Pozdrawiam

0 7
  • #2 08 Lis 2013 14:24
    najt
    Poziom 19  

Sprecyzuj czego szukasz. Zestawu 2.0 czy zestawów z subwooferem. Podaj również w jakim pomieszczeniu to miałoby grać i w jakiej odległości od ucha będą głośniki. To trochę pomoże :)

0
  • #3 08 Lis 2013 14:37
    k0rdian
    Poziom 17  

Zastanawiam się właśnie między zestawem 2.0, a 2.1, bo z tego co słyszałem, to zestawy 2.0 są całkiem wydajne i bas leci z dwóch źródeł. Głośniki ok. 2-2.5 metra ode mnie. Jeśli chodzi o zestaw 2.0/2.1, to liczę na Waszą sugestię. Obecnie używam Creative Inspire T3100 (2.1) kupionych X lat temu, ale jeden głośnik mi nie działa i czas je zmienić, a Creative zostawić sobie jako rezerwowe. Gram na gitarze i robię muzykę klubową, więc zależy mi na zakupie głośników i jakości, jednak na chwilę obecną nie jestem w stanie przeznaczyć więcej niż +/-350zł. Wiem, że za taką cenę nie poszaleję, ale wydaje mi się, że źle też nie będzie. Gdyby było mnie stać, kupiłbym monitory studyjne, jednak muszę poczekać z takim zakupem.
    Zależy mi przede wszystkim na głębi basu. Kumpel niedawno kupił głośniki - fakt - za 150zł, jednak bas brzmi jak stukanie kotletów, twardy i odseparowany od reszty dźwięku.
    Zastanawiam się nad nimi:
    Allegro

0
  • #4 08 Lis 2013 14:45
    najt
    Poziom 19  

Sam tworzę od kilku lat. W tym momencie nie mogę polecić nic innego jak microlab solo 6c. Są to aktywne monitory, warte swojej ceny. Posiadają dobre przetworniki, schodzą bardzo nisko, jak na monitory. Potrafią zagrać kontrolowanym basem i mają czyste w pewnych aspektach studyjne brzmienie. To będzie najlepszy wybór, jeżeli szukasz odsłuchu, dobrego odsłuchu.

Nad tymi logitechami nawet sie nie zastanawiaj... :)

0
  • #5 08 Lis 2013 14:50
    k0rdian
    Poziom 17  

Prócz tworzenia zależy mi także na zwyczajnym słuchaniu muzyki, więc czy monitory sprawdzą się do używania w innym przeznaczeniu, niż studyjne?

P.S
    450zł to odrobinę za dużo.

0
  • #6 08 Lis 2013 15:01
    najt
    Poziom 19  

One są dość elastyczne, nadadzą się do muzyki jak i do produkcji. Mają niezłą scenę po dobrym rozstawieniu.

Kwota wyższa, ale wierz mi, że w tej cenie nic nie spełni twoich oczekiwań (350zł...) Dla przykładu, kupno innego zestawu 5.1 np. X-530 to jak z deszczu pod rynne, bo to takie same niskiej jakości satelitki i dudniący kartonowym basem subwoofer. Tak to jest w tych zestawach, każdy zestaw 2.1 tak gra, dopiero po przekroczeniu pewnej bariery określonej w PLN zaczyna się całkiem niezły dźwięk...

0
  • #8 09 Lis 2013 16:31
    k0rdian
    Poziom 17  

A jak jakość dźwięku będzie się miała między Microlab SOLO1C a moimi obecnymi Creative Inspire T3100?

0