Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica FK322HPX - Pojawił się dziwny szary kit za obudową - i co to jest?

08 Lis 2013 13:13 1203 2
  • Poziom 11  
    Witam!

Wspomnianej bohaterce postanowiłem zrobić gruntowniejsze SPA. Oprócz zwykłego rozmrażania odsunąłem ją i chciałem porządnie z tyłu odkurzyć. Wielkie było moje zdziwienie, jak przy lewej tylnej rolce wewnątrz obudowy i na jej wysokości na panelach podłogowych, zauważyłem substancję, która przypominała konsystencją szarą plastelinę lub kit. Maśliło się to i było bardzo trudno zmywalne, zarówno z podłogi jak z rąk. Poradziłem sobie z tym dopiero szmatką nasączoną WD40. Ślady na podłodze wskazywały jakby ta substancja po prostu spłynęła z wnętrza obudowy, co jest dziwne, bo aż tak lejącej postaci ona nie miała. Wygląda to na jakieś uszczelnienie, ale czemu znalazło się na podłodze?

Jeśli chodzi o pracę urządzenia, to raczej ostatnio nic się nie zmieniło, żadnych błędów nie wyświetla, temperatury jakoś trzyma. Piszę raczej, bo mam wrażenie, że od początku pracuje częściej niż powinna. Od lodówki o takiej klasie energooszczędności nie spodziewałem się aż tak częstego załączania. Ale może się czepiam.

Tymczasem poproszę o podpowiedź, co to jest ten szary kit i czy mam się tego bać?

Dzięki wielkie i pozdrawiam!
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    To jest uszczelnienie rurek przy przejściu przez ściankę, aby wilgoć nie dostawała się do pianki izolacyjnej. To jest rodzaj kitu. Topił się pewnie podczas automatycznego rozmrażania.
  • Poziom 11  
    Dziękuję za informację. Czy mam znaleźć coś o podobnym działaniu i uzupełnić ubytki?