Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rada odnośnie wyboru szkoły średniej

robert223 08 Nov 2013 16:13 1071 2
    robert223
    Level 1  
    Witajcie , aktualnie jestem uczniem 3 klasy gimnazjum . Postanowiłem nareszcie wybrać kierunek w którym będę podążać.Przez te prawie 16 lat mojego życia podsumowałem co lubię robić najbardziej oraz co sprawia mi przyjemność . Moje zainteresowania opierają się najbardziej o komputery ale ściślej odnośnie Hardware'u. Zawsze lubiłem otwierać skrzynkę i grzebać w środku . Oczywiście oprócz tego interesuje mnie wpływ komponentów z wnętrza komputera na ekran czyli np. Jeżeli wsadzę taką kartę graficzną a nie taką to ile będzie FPS w aplikacji , czy procesor wytrzyma takie obciążenie itp... Interesuję się też w mniejszym stopniu Software'em na tyle ile jest to potrzebne do Hardware'u.
    Jeśli chodzi o szkołę to uwzględniam tylko i wyłącznie technikum.

Moje pytanie brzmi: Jaki profil najlepiej będzie pasował do mojego zainteresowania ?
    buczo11
    Level 28  
    Witam!
    Proponuję zainteresować się technikum informatycznym. W zależności od szkoły, mogą być do wyboru różne specjalizacje. Do tego rozsądne praktyki (załatwione raczej we własnym zakresie, chyba, że szkoła zaproponuje coś sensownego) i dużo pracy własnej teoretycznej i praktycznej.
    vatixxx
    Level 9  
    Jeśli wolisz Hardware to polecam Teleinformatykę(Bardzo dużo o sieciach komputerowych,Elektronika,Telekomunikacja), A na nowej podstawie możesz zdać dodatkowo kwalifikacje z Technika Informatyka i wyjdziesz z Technikum z dwoma tytułami :D