Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki 2.1 do 180 zł

Kacper96 08 Lis 2013 16:48 687 0
    Kacper96
    Poziom 14  
    Witam,
    Chcę sobie zakupić głośniki z subwooferem, ponieważ odczucia dźwiękowe są dużo przyjemniejsze :). Głównym przeznaczeniem takich głośników będzie
    odtwarzanie muzyki metal/heavy metal czy rock oraz też gry.
    Interesuje mnie system 2.1 ponieważ jest w miarę tani oraz nie mam możliwości do rozmieszczenia 5.1 a o 7.1 nie wspomnę.

Tak mniej więcej z tego co wyczytałem to przy wyborze warto się kierować pasmem przenoszenia i mocą. Też mi ojciec mówił że najlepiej to by było głośniki
    których pasmo zaczyna się od 18 Hz. Ale to już inwestycja ogromna poza tym nie widziałem zbyt wiele nagłośnień o takiej dolnej częstotliwości.

Kontynuując wybrałem tak z grubsza kilka modeli różnych producentów głównie kierując się pasmem i mocą:
    1. Creative 2.1 Inspire T3300
    Pomimo wielu dobrych opinii na temat Creative raczej bym stronił od tego producenta.
    2. Logitech 2.1 Z323 980-000356
    W tej chwili mam Logitech Z130 i jestem z nich zadowolony (pomimo potencjometru który kiepsko styka przy włączaniu)
    ale to jeszcze nie jest taki dźwięk jaki by się chciało mieć :D .
    Na temat Z323 w komentarzach widziałem że mają sporą przewagę wysokich dźwięków nad niskimi.
    3. Gembird WCS-204
    Do gustu przypadły mi jakoś najbardziej te Gemibrd'owskie głośniki i to nie z wyglądu.
    Zapis na temat subwoofera 4Ω przy 100HZ przy 10% THD nie wiele mi mówi. Wyczytałem że im mniejszy współczynnik THD tym lepiej ale nie wiem czy 10% to dużo.

Jeśli macie jakieś ciekawe i przetestowane modele to też chętnie się im przyjrzę.
    Zależy mi głównie na jakości dźwięku, jego czystości i przystępnej cenie.
    Wygląd jak dla mnie ma nie wielkie znaczenie.