Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jazda w PL na brytyjskich blachach?

piotr.sto 08 Lis 2013 19:05 837 6
  • #1 08 Lis 2013 19:05
    piotr.sto
    Poziom 2  

Witam
    Potrzebuję na kilka dni samochód dostawczy. Kolega zaproponował mi pożyczenie swojego pojazdu. Problem w tym, że auto jest na brytyjskich numerach rejestracyjnych. Kierownica jest po lewej stronie, jest polski przegląd techniczny i polskie ubezpieczenie. Czy mogę jeździć w PL takim samochodem, czy jest to niezgodne z przepisami?

0 6
  • #2 08 Lis 2013 19:13
    robokop
    Moderator Samochody

Jeździć możesz, pod warunkiem że samochód jest faktycznie w GB jeszcze zarejestrowany.

0
  • #3 08 Lis 2013 19:22
    kamilr0000
    Poziom 1  

skoro jest zarejestrowany w PL i ma PL ubezpieczenie to w UK już nie musi być zarejestrowany więc możesz nim jeździć jak każdym polskim samochodem (o ile nie przeszkadza ci kierownica z drugiej strony)

0
  • #4 08 Lis 2013 19:38
    piotr.sto
    Poziom 2  

kamilr0000 napisał:
    skoro jest zarejestrowany w PL i ma PL ubezpieczenie to w UK już nie musi być zarejestrowany więc możesz nim jeździć jak każdym polskim samochodem (o ile nie przeszkadza ci kierownica z drugiej strony)

To wszystko odwrotnie :) Samochód ma kierownicę z lewej strony - czyli jak u nas. Ma polskie ubezpieczenie i polski przegląd. Ale tablice rejestracyjne i dowód są brytyjskie. Samochód jest w PL i chcę nim jeździć w PL.

0
  • #5 08 Lis 2013 19:41
    robokop
    Moderator Samochody

A pojazd jest zarejestrowany w końcu w UK, czy ma skasowany dowód?

0
  • #6 08 Lis 2013 19:48
    krau
    Poziom 20  

kamilr0000 napisał:
    skoro jest zarejestrowany w PL

To jest nadinterpretacja. To że ma polski przegląd i ubezpieczenie nie jest równoznaczne z tym, iż jest zarejestrowany.
    Ze względu że auto jest na zagranicznych blachach potrzebujesz upoważnienie pisemne właściciela na poruszanie się tym autem (najlepiej z pieczątką właściwego urzędu lub notariusza). No i upewnij się na 100% że z papierami auta jest ok. Innych przeciwwskazań brak, więc szerokości. :D

0
  • #7 08 Lis 2013 19:59
    piotr.sto
    Poziom 2  

robokop napisał:
    A pojazd jest zarejestrowany w końcu w UK, czy ma skasowany dowód?

Hmm... tego nie wiem... Na pewno nie ma polskiego dowodu. Czyli muszę się upewnić, że brytyjski dowód jest aktualny. Jeżeli tak, to jeszcze upoważnienie właściciela do jazdy i można śmigać?

0