Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OCZ Vertex 2 - nie współpracuje z nowym komputerem

08 Lis 2013 20:33 1002 4
  • Poziom 9  
    Jakiś czas temu złożyłem nowy komputer z następujących podzespołów:
    Intel Core i5-4670K
    Cooler Intel BOX
    MSI Z87-G43
    Sapphire Radeon Vapor-X HD 7950 OC
    XFX Core 550W
    Seagate ST2000MD001
    Fujitsu MHZ2320BH-G2
    OCZ Vertex 2 60GB
    Crucial Ballistix 1x4GB 1600MHz
    SilentiumPC Gladius M40
    Windows 7 Home Premium 64 Bit

Wszystkie dyski pochodzą ze starego komputera, więc nie są nowe. Od początku miałem problem z dyskiem SSD, bios go raz wykrywa, a nieraz zachowuje się jakby go nie było, przez co aby system wystartował musiałem kilka razy zrestartować komputer. Do tego potrafił się zawiesić podczas ładowania. Dysk sprawdziłem na 2 innych komputerach i tam działa poprawnie. Mimo to zdecydowałem się na reklamację dysku. Po miesiącu otrzymałem inny dysk oznaczony jako ''Refurbished''. Niestety sytuacja jest taka sama.
    Wgrywałem kilka wersji bios, od najstarszej po najnowszą, zmieniałem kable sata oraz porty. Nie rozwiązało to problemu.

Nie mam już pomysłu co z tym zrobić, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.
  • Poziom 9  
    Dokładnie tak, dodatkowo przed chwilą sprawdziłem na komputerze brata z płytą MSI B85-G43 i działo się to samo. Na starszych komputerach działa prawidłowo.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    "SSD with the SandForce 12xx/15xx series controller are not fully compatible with any Haswell platform"
    Polecam też: http://www.ocztechnologyforum.com/forum/showthread.php?111964-Vertex-2-Agility-2-and-Haswell

Wyjścia są dwa:
    1. wymiana dysku
    2. dokupienie kontrolera SATA na PCI-E
  • Poziom 9  
    Dziękuje za informację. W takim razie dokupię kontroler, na nowy dysk nie mam za bardzo finansów.