Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ST-M2875FW - Regeneracja tonera i bębna

Gembiak2 08 Lis 2013 21:01 1812 0
  • #1 08 Lis 2013 21:01
    Gembiak2
    Poziom 16  

Witam.
    Chciałbym dzisiaj się Podzielić z kolegami wrażeniami z regeneracji nowego Samsunga z serii Xperss o symbolu ST-M2875FW.
    Urządzenie zakupione zupełnie nowe - wydrukowane kilka stron bo w szufladzie wypadł zawias od separatora i zacinało kartki z podajnika głównego. Na marginesie podajnik co do joty to kopia SCX-4729. Urządzenie zakupione w celu sprawdzenia poprawności i sposobu odblokowanie.
    Wieczny chip - FIX zakupiony u producenta, cena na tę chwilę kosmiczna 50 Euro ale to przecież nowość :) ta kwota zwraca się już po 2 uzupełnieniu proszkiem.
    Fix nowej generacji i pomysłu w formie linku wklejanego do przeglądarki. Po wybraniu wersji firmware (obecnie dostępna jedna v12) numeru seryjnego i numeru CRUM generuje się odblokowania, po kliknięciu otwiera się nowa karta w przeglądarce i program Print service pobiera się wsad, trwa to zależnie od szybkości łącza u mnie około 3 minuty, następnie drukarka sama zaczyna się przeprogramowywać i trwa to dosłownie chwilę. Po resecie zaklejamy chip na tonerze i chip na bębnie - To nie pomyłka w tej drukarce Samsung zastosował 2 fizyczne chipy, toner i bęben wygląda jak rozdzielony toner drukarki SCX-4729, sam pomysł podobny do zastosowań w drukarkach mono Brothera. Po instalacji raport wygląda tak jak na załączonych skanach ( na wydrukach zmieniony numer seryjny drukarki ;) ).
    Co do tego typu odblokowania producent, bo z nim rozmawiałem, przeszedł na odblokowania poprzez link (ważne tylko 6 godzin po wygenerowaniu) bo za dużo pieniędzy tracił na crack-owaniu ich pracy przez innych. Po odblokowaniu w komputerze nie zostają żadne pliki. Ma to ogromną wadę po powrocie do oryginalnego firmware, za kolejne odblokowanie tej samej drukarki trzeba jeszcze raz zapłacić.
    Niestety nie zdążyłem przyjrzeć się tonerowi, nie wiem czy posiada korek i pytanie czy ktoś regenerował już podobny toner? Jeśli do środy nie otrzymam odpowiedzi to sam się za to wezmę i opiszę cały proces.
    Dla chętnych

0 0
  Szukaj w 5mln produktów