Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa equalizer Diora FS0422 podłączony do Yamaha A520 - co zrobić?

08 Lis 2013 21:01 1974 4
 • Poziom 2  
  Mam problem. Kupiłem wzmacniacz Yamaha A520 i chciałem go podłączyć do korektora Diora FS0422, gdyż dźwięk z samego wzmacniacza mnie nie zadowala. Niestety, ale korektor nie poprawia jakości dźwięku, a wręcz obcina parametry. Czy ten korektor nie może współpracować z tym wzmacniaczem? Przy połączeniu ze wzmacniaczem Diory Ws 4422 dźwięk jest dużo lepszy niż przez okrzykniętą Yamahę. Czy możliwe jest że wyjście i wejście korektora we wzmacniaczu jest uszkodzone?
  Z góry dziękuję za pomoc - Irek.

  Moderowany przez Mirek Z.:

  Pisownię postu poprawiłem - m.in. brak spacji po znakach przestankowych. Przeniosłem do właściwego działu.

 • Moderator Akustyka
  nakedo napisał:
  Niestety, ale korektor nie poprawia jakości dźwięku, a wręcz obcina parametry. Czy ten korektor nie może współpracować z tym wzmacniaczem? Przy połączeniu ze wzmacniaczem Diory Ws 4422 dźwięk jest dużo lepszy niż przez okrzykniętą Yamahę. Czy możliwe jest że wyjście i wejście korektora we wzmacniaczu jest uszkodzone?
  Normalne zachowanie. Korektor z zasady nie poprawia brzmienia a wprowadza kolejne zniekształcenia.
  WS-ka ma totalnie schrzaniony przedwzmacniacz, dla tego Diora wypuściła korektor, który miał to naprawić. O ile w takim połączeniu to jako tako gra, to już w przypadku lepszych sprzętów słychać jakiej jakości jest ten korektor. Spróbuj grać po "estradowemu" czyli poniżej zera na suwakach. Zamiast zwiększać głośność niektórych pasm, ścisz pozostałe. Unikniesz w ten sposób przesterowań. Jednak co byś nie robił, będzie szumiało. Taka natura tego korektora.
  nakedo napisał:
  dźwięk z samego wzmacniacza mnie nie zadowala
  Jakie masz zestawy głośnikowe podłączone?
  Mogłeś też przyzwyczaić się do brzmienia Diory.
 • Poziom 2  
  Wielkie dzięki za odpowiedź ale wątpliwości niestety nadal pozostają.Co do zestawu głośnikowego to mam Altus 140.Spróbuję zawieźć jeszcze wzmacniacz wraz z korektorem do dobrego warsztatu aby sprawdzić czy wogóle idzie sygnał z korektora na wzmacniacz i odwrotnie.Przy współpracy WS4422 z korektorem Fs0422 czuć bardzo wyraźnie podbicie wszystkich tonów po wciśnięciu klawisza na korektorze ,,z korekcją'' a przy Yamaha+FS 0422 niestety jest jeszcze gorzej.Nie jestem z zawodu elektronikiem więc nie bardzo znam się na okresleniach typu przedwzmacniacz itp. a jedynie slucham muzyki od ponad 30 lat na różnych sprzętach i może i fakt ze przyzwyczaiłem się do brzmienia Diory ale właśnie opisana Diora w tym zestawieniu daje mi lepsze parametry dźwiękowe niż Yamaha.Korektor daje mi możliwość regulacji w szerokim zakresie wysokich tonów jak i niskich.Nawet przy bardzo małym natężeniu dźwięku Altusy 140 dają niezłe basy w bluesowych standardach czego prawie nie ma słuchając przez Yamahę A520.Co do wysokich tonów to można je słyszeć aż za nadto.Jak już wspomniałem spróbujęjeszcze porady w warsztacie a co do dalszych postępowań się zastanowię.Możliwe że pozostanę wierny nadal rodzimej starej Diorze a Yamahę poprostu odsprzedam.Może chętny się znajdzie:)Dziękuję za informację i pozdrawiam-Irek.
 • Poziom 15  
  Wiesz powiem ci tak, Diora ma to do siebie że ona gra najlepiej z naszym rodzimym sprzętem właśnie tego typu kolumnami altonami, altusami itp.
  Może nie mam zbyt ogromnego doświadczenia w porównywaniu z innym sprzętem ale jednak udało mi się to zauważyć.
  Braciak cioteczny często przychodził z jakimś wzmacniaczem aby sprawdzić jak to będzie grać pod moimi altusami 140 no i różnica była kolosalna w porównaniu z moją wska 504B.
  Moje 504B przebijało go o głowę pod każdym względem głośności, basu itp, nawet z wyłączonym korektorem.
  Ba mało tego miałem jeszcze wzmaka diora 354A i też bił na głowę te jego nowe wynalazki.
  Dla tego też jestem zdania że najlepiej polskie kolumny sprawdzają się z polskimi wzmacniaczami.
 • Poziom 2  
  Wielkie dzięki za odpowiedź:)Po kilku analizach i próbach technicznych doszedłem do wniosku,że odstawiam Yamahe i pozostaje przy Diorze:)to co piszesz ze najlepiej spisuje się polski sprzęt w zestawieniu z polskimi kolumnami to jest może troszkę wątpliwe ale w moim przypadku oczywiste jest ,że z Diory uzyskuję dużo lepsze parametry akustyczne(dla mojego ucha)niż z Yamahy.Sygnał na korektor ze wzmacniacza idzie bo po podłączeniu można usłyszeć lekka zmianę barw manipulując potencjometrami na korektorze.Niestety w zadnym zakresie dla mojego ucha nie są to dźwięki satysfakcjonujące.Słuchałem wczoraj różnych gatunków muzycznych od Judas Priest po Pink Floyd,Jethro Tull , Emerson,Lake and Palmer i po wymianie górnych zawieszeń głośników niskotonowych w moich Altusach Diora daje mi większą satysfakcję niż Hamaha A520.Yamaha A520 w mojej konfiguracji sprzętowej przegrywa z Diorą i jest do sprzedania.Polecam zakup wzmacniacza w stanie technicznym jak i wizualnym bardzo dobrym.dzięki za post i pozdrawiam-Irek M.