Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panel - rozdzielenie sterowania od wyświetlacza

blacktop 20 Mar 2005 16:54 1242 2
 • #1
  blacktop
  Level 14  
  Chciałbym zainstalować tak radio, aby w desce widoczny był tylko otwór na CD, natomiast wyświetlacz zamontować w innym miejscu i przyciski sterowania też gdzie indziej. Radio to ma też sterowanie pilotem, więc można by zasłonić cały panel zostawiając tylko widok wyświetlacza. Niestety pilot nie posiada wszystkich funkcji uruchamianych z panelu.
  I mam pytanie, czy jest możliwość podłączenia równolegle dwóch paneli, ewentualnie wyjęcie wyświetlacza i połączenie go taśmą z resztą panela. Radia, które chciałbym zamontować to Pioneer lub Clarion, niestety w obu wyświetlacze z panelem są połączone taką gumką przewodzącą.
  Czy ktoś już spotkał się może z takim podłączeniem. Serdecznie prosiłbym o jakąś pomoc.
 • #2
  iNTELL
  Level 30  
  Zamontuj sobie panel w miejscu wyświelacza a przyciski podłącz na kablach. To chyba prostsze rozwiązanie niż na przenosić LCD.
 • #3
  blacktop
  Level 14  
  Łatwiej obuować wyświetlacz niż gałkę i 20 podświetlanych przycisków umieścić w jakimś estetycznym opakowaniu.
  Czytałem kiedyś w czasopiśmie car-audio o zastosowaniu jakiegoś modułu pozwalającego równolegle na korzystanie z dwóch paneli przy jednym radiu i takie rozwiązanie wydaje mi się najlepsze. W ostateczności zamontuje sobie panel w osłonie przeciwsłonecznej, ale ciekawi mnie jednak czy udałoby się to tak zrobić jak sobie wymyśliłem.