Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP dv6500 - Jak odzyskać Bios [Nie udana Aktualizacja Bios-u]

09 Lis 2013 01:15 4461 4
  • Poziom 14  
    Witam

Próba aktualizacji biosu nie powiodła się efekt jest taki iż nie uruchamia się ekran z biosem. Działa chłodzenie , reaguje/startuje napęd CD/dvd podświetlanie klawiatury działa.

Próbowałem standardową opcję ale brak kopi zapasowej na dysku Win+B +power [Brak partycji Tools HP] laptop tylko głośno pipczy Jeden długi sygnał i dwa krótkie.
    Bez efektu końcowego.

Tyle co się zorientowałem jest szansa aby odzyskać bios poprzez USB adapter Flop-a lub USB pamięć przenośną.

Ale nie mogę zdobyć innej biosu zwracam się z prośbo o pomoc czy ktoś może pomóc.

Wersja biosu którą próbowałem zaktualizować to Versja F.05
    Wersja która wprowadzałem (2011-03-30 ) Versja F.34 NIE UDANA!

Na procesorze AMD
    S/N CNF7313WH8

Doczytałem iż nie wolno Instalować Update Biosna Windows 7 jedynie Vista oraz XP!Co właśnie zrobiłem

Rozwiązanie proponowane przez HP
    Pobrać aktualizacje [Moja] :sp52477.exe Version F.34
    Wypakować plik sp52477.exe zapomocą Z-7
    Wyciągnąć plik 30CFF34A.WPH
    Zmienić nazwę na 30CC.BIN
    Formatuje do FaT32 USB 1GB
    Wklejam plik 30CC.BIN
    Wyciągam baterię
    Podłączam DC
    Wciskam Win + B + Power aby uruchomić i brak sygnału cisza
    Zrobiłem to samo ale na USB adapterze Kart SD z kartą 128MB
    Uruchomił się tryb odczytywania Pipczy...
    Widać jak coś czyta z karty

Ale to trwa bardzo długo i nic ....
    Nie powinno to zabrać więcej niż 5 minut komputer powinien się zrestartować...

Co jest nie tak
  • Spec od komputerów
    Teraz trzeba zaprogramować kość w programatorze.
    Jak coś to się polecam.
  • Spec od komputerów
    CrisELDi napisał:
    Czy kość bios jest montowana na stałe?

Tak jest lutowana do płyty.
  • Poziom 14  
    Jest udało się w 2,5 minut!
    HP Pavilon dv6500T [dv6525em] na PCU AMD 64, grafika Nvida.

Załączniku są potrzebne pliki i BIOS w versji F34
    BIOS V.F34 Pack Recovery Pavilon dv6500 AMD To właśnie ten pakiet uratował mi BIOS.
    BIOS V.F34 Pack Recovery Pavilon Dv6500 [AMD v2] Można próbować jak nie zadziała pierwszy.

BIOS V.F34 Pavilon dv6500 Only Winows Vista [AMD] Jeżeli ktoś ma jeszcze na tym komputerze działający System Windows Vista to może posłużyć się tym pakietem aby aktualizować swój BIOS. Tylko Dla systemu Windows Vista!

----->Ja to zrobiłem?

1. Przygotuj sobie dowolny małej pojemności nośnik przenośnej pamięci USB (Pendrive'a)

Ja znalazłem adapter SD/MMC + MicroSD adapter + Micro SD 128MB
    Chyba mały rozmiar jest ważny lub ogranicza czas instalacji.

1. Wypakuj wybrany pakiet na komputerze najlepiej na Windows XP podłącz USB Pendrive'a najlepiej z diodą informując o stanie transferu danych.
    2. Odpalić WINCRIS.EXE
    3. Wybrać:
    - z listy 'driver' pendrive'a
    - disk format 'removable'
    - disk options 'create miniDOS..'
    i wybrać start.
    UWAGA! jeżeli podłączyłeś napęd dyskietek konieczne będzie użycie opcji 'compress the bin file' w przeciwnym wypadku, BIOS nie zmieści się na dyskietkę
    4.
    -odłączyć zasilanie
    -odłączyć wszystkie urządzenia dodatkowe
    -wyjąć baterie
    -podłączyć przygotowanego pendrive'a
    -wcisnąć Win+B i trzymając a następnie wciśnij POWER aż włącza się podświetlanie klawiatury i puść POWER tylko POWER!
    -nadal trzymając Win+B, czekać tak jakieś 5-9sek, do tego czasu dioda pendrive'a powinna zacząć sygnalizować transfer, można puścić zacznie hałasować!
    -teraz kilka min przerwy..nic nie ruszamy, laptop sam się ratuje .Podczas tego procesu komputer bardzo mocno hałasuje bliżej nie określonymi sygnałami.
    Po okoł 2,5-6 minuty powinien przestać hałasować i się wyłączyć. To znaczy zrobione.
    Jeżeli bios nie pasuje to nośnik na USB przestanie fleszować i komputer zakończy długim mocnym sygnałem ale nadal klawiatura wentylator będą pracować przytrzymaj POWER i spróbuj z kolejnym pakietem lub starszym BIOS-EM.

Pamiętaj mój pakiet pasuje tylko z PROCESOREM AMD są nowsze z Intelem
    Jeżeli tak jest to poszukaj na stronie producenta odpowiednią wersjie biosu.
    I robimy tak.

Aktualizacja biosu odnoś się także do osób które mają na komputerze nowszy system Windows po Wersji VISTA np: Windows 7 aktualizacja z poziomu tego systemu kończy się niepowodzeniem. Aby tego uniknąć można powrucić do poprzedniej wersji Windowsa vista i zainstalować aktualizacje ale to kupę roboty...

Wiec można poprać aktualizacje biosu i tak ona wygląda np: sp52477.exe
    Wypakuj ten plik za pomocą programu Z-7
    W zawartości tego pliku są
    Są tam pliki 30CFF34A.WPH oraz 30CFF34B.WPH
    Czyli są to dwa biosy u mnie zadziałał 30CFF34A.WPH
    Zmień jego nazwę na BIOS.WPH
    Wypakuj np: BIOS V.F34 Pack Recovery Pavilon dv6500 AMD
    I podmień plik już istniejący BIOS.WPH

I rozpocznij tworzenie nowego pakietu na USB.

To standardowa procedura przywracania BIOSU Phoenix'a Ale nikt nie chce pomóc aby zaoszczędzić na takiej głupocie. Tyle co się dowiedziałem to dotyczy to wszystkich Phoenix'a Bios zainstalowanych na dowolnym sprzęcie komputerowym nie tylko HP.

Może komuś to pomoże zaoszczędzić czasu i nerwów
    Ja winie za to tylko twórców strony driver/upadate HP bo tam nic nie ma o tym że nie wolno instalować na systemie innym od samej Visty. Po proces instalacji na Windows 7 przechodzi bez problemowo i tylko po wyłączeniu mamy niespodzianka.

Pozdrawiam wszelkie uwagi mile widziane.
    Pliki są dostępne na innym serwerze o tej samą nazwą (wieże że dla niektórych będą cenne.)