Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ml-2165w - jakość drukowania

09 Lis 2013 10:18 1701 8
  • Poziom 2  
    Witam, mam pewien problem z drukarką, mianowicie drukując stronę, w której od lewej do prawej mam czarny pogrubiony tekst. Z lewej strony wydruk jest widocznie ostrzejszy i "mocniejszy" (czarny wygląda jak czarny), natomiast z prawej strony kartki wydruk jest zdecydowanie słabszy, taki wyblakły czarny. Drukarkę mam już jakiś czas, nie pamiętam czy działo się to od samego początku. Jaka może być przyczyna? Zacięło mi się ostatnio kilka kartek w drukarce :/
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Może Ci się kończyć proszek w tonerze i tak by się zachowywała drukarka.
    Proponuję wyjąć toner, potrzaść nim i zobaczyć czy pomoże chociaz na chwilkę.

Ewentualnie mogłeś regenerować nieodpowiednim proszkiem, może być też kaseta tonera niedokładnie dociśnięta lub wałek światłoczuły już bardzo zjechany (ale te rozwiązania są bardzo mało prawdopodobne).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator
    darek0021 napisał:
    Wywoływaczkę masz do naprawy.
    Możesz rozwinąć tę myśl? Jakieś procedury, źródło części zamiennych.
  • Poziom 2  
    Drukarką wydrukowałem może z pół ryzy papieru, toner oryginalny, jeszcze nie uzupełniałem, natomiast wgrywałem wiecznego chipa.
  • Poziom 21  
    Proszku zasypac i problem zniknie.
  • Poziom 2  
    Po zasypaniu proszkiem problem nadal występuje. Ktoś ma pomysł co może być tego przyczyną i jak to naprawić ? Ja mam wrażenie, że problem wystąpił to tym jak wciągnęło mi kilka kartek.
  • Poziom 21  
    Przed zasypaniem proszku, pan od starego proszku wyczyścił wszystko tam dobrze?
  • Poziom 2  
    Byłem u znajomego i mi powiedział, że tak jakby wałek magnetyczny tylko w połowie obsypywany jest proszkiem, że coś może być nie halo ze stykiem. Jakieś inne pomysły? Jest to w ogóle realne?