Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie włącza się - po naprawie znowu wogóle nie reaguje

09 Lis 2013 14:08 1464 7
  • Poziom 2  
    Witam,
    Komputer wrócił wczoraj z naprawy (powód: zero reakcji przy włączaniu) i działał tak jak należy. Dzisiaj próbuję go włączyć i znowu jest ten sam problem. Wymieniona była płyta główna.

Mój sprzęt:

1 Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)
    2 Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)
    3 Procesor Intel CORE I5-4670 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54670
    4 Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX rev 2.0. (GV-N760OC-2GD)
    5 Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL
    6 Zasilacz SilentiumPC Deus M1 550W PSU 80Plus Bronze Modular 4xPEG SPC088
    7 Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410)
    8 Microsoft Windows 7 Home Premium SP1 PL 64-bit OEM (GFC-02062) GFC-02062

O co tu chodzi? Znowu mam wysyłać do naprawy czy jest jakieś inne wyjście?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj,
    Odłącz kabel zasilający od komputera na około minutę. Podłącz z powrotem. Jak komputer nie będzie się chciał uruchamiać (brak reakcji na przycisk) to wysyłaj z powrotem na gwarancję.
  • Poziom 2  
    Myślałem, że można tą usterkę jakoś znaleźć samemu - w domu. No nic, trzeba wysłać jeszcze raz.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Można, oczywiście. Musiałbyś mieć części na podstawienie i sprawdzać, który element zawiódł. W przypadku tego uszkodzenia co najmniej jakiś niezawodny i sprawdzony zasilacz, w drugiej kolejności kolejną płytę główną pasującą do reszty komponentów. Jeśli masz takie części, minimum wiedzy na temat podstawowych podzespołów komputera i nie masz plomb gwarancyjnych (lub nie są one dla Ciebie istotne) - to można sprawdzać dalej samemu :)
  • Poziom 15  
    Witam!
    Zerknalem chwilke i ujrzalem znajomy problem :-) . W moim starym pc problemem okazal sie wlacznik ktory wyskakiwal. Musialbys rozkrecic przednia czesc obudowy aleuwazaj na plomby gwarancyjne jesli jeszcze ja masz
  • Poziom 2  
    No niestety to nie to
  • Poziom 23  
    Najprawdopodobniej to wina zasilacza, nawet najlepszy kiedys zawiedzie
    moze zwarcie, sprawdz na jakims innym zasilaczu ATX
  • Poziom 17  
    Faktycznie może to być problem z zasilaczem, jak wskazuje kolega igor1516, ale też może powinni w serwisie wgrać najnowszy BIOS dla płyty głównej, bo może być konflikt.
    Mówię z praktyki. Kazałem w serwisie dać nowy, mocniejszy zasilacz. Zainstalowali, sprawdzili, komp działał. Przyszedłem odebrać, kazałem odpalić - PCet nawet nie drgnął. Pierwsza diagnoza- wadliwy zasilacz. Dzwonią do producenta - kazał wgrać najnowszy BIOS dla płyty. I komputer działa jak trzeba.